Sérioví vrazi
Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sérioví vrazi

Příspěvky

Lucian Staniak - Fact or fiction?

14. 8. 2010

Major Ciznek požádal ředitele klubu o otevření Staniakovi skříňky. V té bylo nalezeno několik nožů na nanášení barvy, dále obrazy, kde bylo nejvíc částí malováno umělcovou oblíbenou červenou barvou a také obraz se jménem „Kruh života“. Obraz byl naprosto výstižný : zobrazoval  krávu pojídající květiny, kráva byla požírána vlkem, ten zastřelen myslivcem, myslivec sražen autem řízeným ženou a kruh se uzavíral zobrazením ženy s rozpáraným břichem, z něhož vyrůstal trs květin.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 11

Václav Mrázek

12. 2. 2010

Václav Mrázek byl sériovým vrahem z Československa, jenž v 50.letech sužoval oblast Chomutovska. Na své konto si připsal 7 vražd. Odhalen byl až 6 let po své první spáchané vraždě a to ,ironií osudu, při pouhé kapesní krádeži. Nuton dodat, že kráděží měl na kontě stovky...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 29

John Wayne Gacy

9. 11. 2009

John Wayne Gacy své oběti lákal na alkohol a drogy. Když uspěl, získával převahu tím, čemu říkal „trik s pouty“. Bylo to prosté – předváděl, jak šikovně umí uniknout ze zacvaknutých pout, a když si to jiní chtěli vyzkoušet po něm, jednoduše už v želízkách zůstali, vydáni jemu napospas. Obdobně jako Dean Corll  přivazoval své oběti k jakémusi mučícímu stolu, kde je nakonec uškrtil nebo zardousil.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 10

Miroslav Stehlík

7. 10. 2009

Znalci z oboru psychologie, psychiatrie a sexuologie uvedli, že Stehlík byl výraznou psychopaticku osobností s citovou oploštělostí, bez morálního a citového cítění se značným sklonem k agresivitě. Kromě toho zjistili známky sadismu, pronikající do oblasti sexuality, včetně nepřátelských postojů k ženám. Jeho resocializaci znalci zcela vyloučili. Stehlík nejen v průběhu vyšetřování, ale i v dalším trestním řízení neprojevil žádné známky lítosti či soucitu s oběťmi.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 14

Fred a Rose Westovi

3. 10. 2009

„ Všechno bylo zpočátku fajn,“ vzpomená Caroline. „ Jeli jsme přes Gloucester a mluvilo se výhradně o dětech. Když jsme přijeli na místo zeptal se mne Fred, jestli bych dnes v noci nechtěla sex. Odpověděla jsem : Ne. Nezačínejte zas konverzaci na tohle téma. On ale řekl své ženě: No tak, Rose, mrkni se, jestli už je vlhká. Než jsem stačila cokoliv udělat, strčila mi Rose ruku do rozkroku. Začaly jsme se prát. Asi dvě míle od Gloucesteru najednou Fred zastavil na kraji silnice, obrátil se na sedadle a udeřil mě do hlavy, až jsem ztratila vědomí. Když jsem se probrala, byla dvířka otevřená a já měla svázané ruce za zády vlastním šátkem a on mi omotával hlavu nějakou lepicí páskou, že jsem ze sebe nemohla vydat ani slovo. Pak mě vzal nazpět do Cromwell Street.“
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 6

Jeffrey Dahmer

8. 9. 2009

Jeffrey Dahmer byl americký sériový vrah, který má na svědomí nejméně 17 obětí. Protože byl sexuální vrah, homosexuál, vraždil pouze muže. Mezi jeho úchylky patřila nekrofílie a kanibalismus. Své oběti po smrti s oblibou znásilňoval, rozřezával a uschovával si jejich ostatky. V roce 1992 byl odsouzen na doživotí, avšak v roce 1994 byl zabit spoluvězněm.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 11

Ivan Milat

4. 9. 2009

V letech 1989-1992 unesl,oloupil, zneužil, trýznil a zavraždil sedm turistů. Mrtvá těla pak pohodil v lese Belanglo jižně od Sydney.

Milat byl nevelký, tmavší, šlachovité postavy. Měl pronikavý pohled a pečlivě pěstoval mužný knír. Během let, kdy řádil jako nelítostný vrah, žil naprosto samotářským životem.

Do Austrálie každoročně přijíždí turisté,hlavně mladí lidé z celého světa, aby tu houfně prozkoumávali zdejší pobřeží, lesy, pouště i nekonečné rozlehlé pláně.Velkou část z nich tvoří  stopaři, kteří se s oblibou volně toulají krajem. A právě na takové typy obětí Milat čekal.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 6

Albert Fish

27. 8. 2009

Albert Hamilton Fish (19. květen 1870 – 16. leden 1936) je jeden z nejznámějsích amerických sériových vrahů. Je známý také jako Gray Man, Werewolf of Wysteria, Brooklyn Vampire a The Boogeyman. Zaměřoval se především na malé chlapce a dívky. Charakteristické pro tohoto krutého vraha je velké množství sexuálních úchylek, kterými trpěl. Mezi ně patří například: sadismus(např. kastrace, bičování), masochismus(např.akty vpichování,sebemrskačství), exhibicionismus, voyerismus, pedofile, koprofagie, ondinismus, fetišismus, kanibalismus.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 20