Sérioví vrazi - Richard Ramirez
Jdi na obsah Jdi na menu
 


Richard Ramirez

29. 4. 2012

Richard Ramirez

richard_ramirez_mug_shot.jpg

Richard Ramirez po zatčení za krádež auta v roce 1984 
 
     Ricardo Leyva alias Richard Ramirez se narodil 28. února roku 1960 v El Pasu v Texasu. Byl nejmladším z pěti dětí mexických emigrantů, Juliana a Mercedes Ramirezových. Ramirez byl vychováván v katolickém duchu. Ze strachu z otce, který byl temperamentní a děti občas bil, již od dětství často zůstával celé dny mimo domov. Nejvíce si pak oblíbil nedaleký hřbitov, kde trávil mnoho času. Jeho otec, ho označil za celkem „hodného hocha“, tím prý byl do doby, než se dostal do častého kontaktu s drogami. Malý Richard kouřil marihuanu už na základní škole. Po jejím dokončení sice začal navštěvovat i střední školu, ale tam již nedocházel pravidelně a později z ní byl vyhozen. Většinu času v té době údajně trávil právě kouřením trávy nebo experimentováním s jinými drogami, drobnými krádežemi, kterými si na ně vydělával a také pojídáním sladkostí. Těmi byl prý tak posedlý a jedl jich takové množství, že to způsobilo, při jeho nízké dentální hygieně, katastrofální stav zubů a neustálý zápach z úst.
 

richard-ramirez-in-high-school.jpg

 Richar Ramirez na střední škole
 
     Zlom v životě Ramireze způsobil ale až jeho o 13 let starší bratranec Mike. Ten se účastnil války ve Vietnamu jako člen Zelených baretů a rád popisoval malému bratranci hrůzné zážitky o vraždění, znásilňování a mučení během války. Vše dokonce podporoval brutálními fotkami pořízenými ve Vietnamu. Richarda to fascinovalo. Oba spolu trávili mnoho času, který vyplňovali kouřením marihuany, povídáním o válce a lovením zvířat. Když jednoho dne začala ostrá hádka mezi bratrancem a jeho manželkou, Mike ji ukončil výstřelem přímo do manželčiny hlavy. Richard Ramirez byl tomuto výjevu přítomen. Mikův advokát u soudu poukazoval na útrapy a stres, které jeho klient musel ve válce prožít, a proto byl soudce shovívavý a odsoudil Ramirezova bratrance pouze na sedm let za zabití. Nicméně po jeho odsouzení Richard ztratil nadobro veškerý zájem o školu a vydal se na dráhu zločince. K drobným krádežím přibyly časem krádeže aut, ty potom eskalovaly ve vloupání do domácností. V nich se nejprve věnoval pouze materiální kořisti. Netrvalo to však dlouho a lup se stal pouze vedlejším motivem…To však trochu předbíháme.
     Dříve než se stal R.R. vrahem, přestěhoval se v roce 1978,ve věku 18ti let z El Pasa do jižní Kalifornie. Není důkaz o tom, že by Ramirez zabil někoho již předtím a je jen málo známých informací o jeho prvních letech v Kalifornii. Přesto víme, že zde byl několikrát zatčen za držení marihuany a 2krát také za krádež auta, a to konkrétně v roce 1981 v Pasadeně a v roce 1984 v Los Angeles. Tento velký fanoušek rockové a metalová hudby, toho však stihnul v roce 1984 bohužel mnohem více. 28. června, v den, kdy v Los Angeles právě začínaly XXIII. letní olympijské hry, se Ramirez dopustil své první známé vraždy. Neboť byla teplá noc, nechala 79tetá Jennie Vincow, bydlící v lokalitě Glassel Park, otevřené okno ve svém přízemním bytě. Ramirez odstranil síťku z okna a vyšplhal do něj…Následující den pak syn žijící o patro výš nalezl její zkrvavené tělo na posteli. Jennie Vincow měla na těle několik bodných ran a do jejího krku bylo bodáno tak zuřivě, že hlava byla téměř oddělena od těla. Pachatel také prohledal byt a odnesl si některé cennosti. Policisté alespoň dokázali sejmout jeho otisk z parapetu. Následná pitva prokázala známky sexuálního násilí na těle oběti.
     O necelých devět měsíců později Ramirez zaútočil znovu. 17. března 1985 ve 23.30 se 22letá Maria Hernandez ( zdroje se na jménu oběti neshodují, mohlo jít též o Angelu Barrios) vracela z práce. Zrovna zaparkovala své auto v garáži obytného domu nacházejícího se na losangeleském předměstí Rosemead, když za sebou uslyšela nějaký hluk. Otočila se a uviděla, jak se k ní vyřítila postava muže. Vysokého, oděného kompletně do oblečení černé barvy s tmavě modrou kšiltovkou zaraženou hluboce do čela. Muž v ruce držel zbraň. Tu ihned namířil z bezprostřední blízkosti na hlavu Marie Hernandez. Mladá žena ho začala prosit, aby jí nezabíjel a snažila se mu podívat do očí. Jak později uvedla, byly tvrdé a chladné. Útočník však její prosby ignoroval a po krátké chvíli, kdy žena i nadále prosila o slitování, vystřelil. Maria Hernandez spadla na zem. Byla však stále naživu. Ze strachu zůstala bez hnutí ležet, zatímco střelec odkopnul její tělo z cesty a vydal se k bytu. Mezi tím se otřesená žena, která se pomalu probírala z šoku, zjistila,že jí krvácí ruka, v níž stále ještě drží klíče. Ty jí zřejmě zachránily život. V momentě, kdy Ramirez mačkal spoušť, zřejmě reflexivně zvedla ruce před obličej a střela se od nich zázračně odrazila. Když se žena začala zvedat ze země, uslyšela další výstřel směrem z bytu. Okamžitě se snažila utéct z dosahu útočníka a dostat se pryč, jenže R. R. už vybíhal z domu a ona ho opět potkala. Naštěstí už po ženě znovu nevystřelil ani ji nepronásledoval, jen si zandal pistoli do kapsy a utekl do noci.
     Bohužel onen druhý výstřel, který mladá žena slyšela, našel svůj cíl bezpečně. Když vběhla do bytu, aby zavolala policii, našla zkrvavené tělo své spolubydlící, čtyřiatřicetileté Dayle Okazaki, ležící v kuchyni na zemi. Žena měla prostřelené čelo a byla na místě mrtvá. Jedinou stopou, mimo popisu vraha uvedeného poškozenou, byla baseballová čepice nalezená v garáži. Kšiltovka měla na sobě logo australské kapely AC/DC. Jak již bylo uvedeno Ramirez byl velkým fanouškem hard rockové hudby, především pak této slavné kapely. Zajímavostí je, že jedna z jejich skladeb nese název „Night Prowler(Noční tulák)“ a R.R. byl později velmi zklamaný, když mu tisk přiřkl přezdívku „Night Stalker(Noční slídič)“, místo označení shodujícího se s názvem písně.
 

normal_dayleokazaki.jpg

Dayle Okazaki 
 
     Noc ze 17. na 18. března tímto dvojitým útokem pro vraha neskončila. Richard Ramirez v jejím průběhu zaútočil ještě na jednu ženu, třicetiletou rodačku z Tchaiwanu jménem Tsai Lian Yu. Tu nalezl policista ležící poblíž jejího auta poté, co byl vyslán zkontrolovat odstavené a prázdné, ale stále nastartované auto. Žena byla nalezena postřelená, s roztrhanými punčochami, ale stále na živu. Přivolaná sanitka však již nebyla nic platná. Ještě před jejím příjezdem další Ramirezova oběť zemřela.
 
     O deset dní později vrah udeřil znovu. Zřejmě opět oknem (v záhonu poblíž okna byl nalezen otisk jeho boty) vniknul do domu manželů Vincenta a Maxine Zazzara. 46letý Vincent, čerstvý majitel pizzerie a jeho 44letá manželka Maxine, právnička, vlastnili dům ve Whittier v Kalifornii. Když je jejich syn přišel následujícího dne navštívit, spatřil hrůzný výjev. Otce našel zastřeleného na pohovce v pracovně. Měl prostřelený levý spánek a patrně ihned zemřel. Matku nalezl v ložnici na posteli, ležela na zádech a byla nahá. Pachatel jí střelil do hlavy, opakovaně bodal do oblasti obličeje, krku, břicha a rozkroku. Nakonec jí R. R. nožem vyřezal v oblasti levého prsu velké písmeno „T“ a vydloubnul jí oči. Pitva později prokázala, že smrt Maxime Zazzara nastala, taktéž jako u jejího manžela, v důsledku zastřelení. Bodání a zohavení těla tak bylo způsobeno až post-mortem. Před odchodem pachatel dům ještě prohledal a odnesl si cennosti se sebou. Jelikož se stopy na střelách z místa činu shodovaly se střelami z předchozích útoků, policie poznala, že má co dočinění se sériovým vrahem.
 
 

vincent_and_maxine_zazzara.jpg

Vincent a Maxine Zazzara
 
    
     O šest týdnů později, konkrétně 14.5.1985, se Richard Ramirez, kterého mezitím tisk označil přezdívkou „The Night Stalker“, dopustil dalšího útoku. V oblasti Montrey Park (poblíž ní zavraždil i na Tsai Lian Yu) se vloupal do domu šestašedesátiletého Williama Doi a jeho třiašedesátileté manželky Lillie Doi. Nejprve odstranil muže výstřelem do hlavy, a poté ženu, která ležela vedle něho bil pěstmi do obličeje, aby mu prozradila, kde jsou v domě schované cennosti. Následně jí spoutal ruce za zády a začal prohledávat dům. Nakonec se vrátil do ložnice a ženu znásilnil. Pak odešel.
     I přes střelné zranění na hlavě se však William Doi nevzdával. Po určité době v bezvědomí se probral a dokázal vytočit číslo na policii. Ta hovor vystopovala a ještě tu noc muže i ženu převezli do nemocnice. Pro šestašedesátiletého muže to vzhledem ke zranění bylo i tak pozdě a o několik hodin později zemřel. Jeho manželka však byla schopna podat popis útočníka.
 

william-doi.jpg

William Doi
 
     Za dalších čtrnáct dní podnikl Ramirez hned dva útoky během pár dní. 30.5. 1985 probudilo jednačtyřicetiletou Ruth Wilson (řada zdrojů uvádí, že šlo o Carol Kyle) světlo baterky, které jí mířilo přímo do obličeje. R.R. se té noci vloupal do jejího domu v Burbanku. S pistolí u hlavy jí nařídil, aby vstala z postele a šla do pokoje svého 12ti letého syna. V něm vytáhl chlapce z postele, přiložil hlaveň k jeho čelu a pod pohrůžkou donutil Ruth Wilson, aby byla zticha. Poté jejího syna spoutal a zavřel do skříně. Žena mu následně s předpokladem, že jde o zloděje, nabídla zlatý náhrdelník s diamanty a doufala, že odejde. Ramirezovi to však nestačilo. Punčochami jí spoutal ruce za zády, prohledal kompletně byt a poté ji znásilnil. Žena později uvedla, že jeho dech byl tak páchnoucí a odporný, že když na ní ležel a znásilňoval ji, málem se pozvracela. Podle dalších zdrojů mu Ruth Wilson údajně také řekla, že musel mít opravdu velmi nešťastný život, když jí byl schopný toto udělat. Ramirez jí na oplátku pochválil vzhled a řekl, že ji nechá žít, i když už zabil mnoho jiných…
 

compositecolor.jpg

 Identikit R.R.
    
     1.6. 1985 byly nalezeny ve svém bytě třiaosmdesátiletá Mabel Bell a její osmdesátiletá invalidní sestra Florenc Lang. Obě ženy byly napadeny zřejmě 29.5. a to takovou razancí, že policie později našla kladivo, kterým byl veden útok, s rozlomenou rukojetí. Florenc měla frakturu lebky nad levým uchem. Mabel pak byla nalezena ležící v bezvědomí na zemi své ložnice, navíc se jí pachatel pokusil znásilnit. V tomto případě R.R. nechal za sebou v bytě také dva obrácené pentagramy. Oba byly namalované rtěnkou, jeden nad postelí Florenc Lang, druhý na vnitřní straně stehna Mabel Bell. Vzhledem k brutalitě a síle útoku, a také době po kterou ženy v bytě ležely bez pomoci(2 dny), se lékařům podařilo zachránit pouze mladší ze sester. Mabel Bell  svým zraněním v nemocnici podlehla.
 

tumblr_lvdtkvwyoy1r13gsho1_400.gif

     Obrácený pentagram nakreslený R.R. na stehno Mabel Bell
    
     Ramirezovi dosavadní spáchané útoky nestačily. Ba naopak, v jejich četnosti ještě přidal. Zdroje uvádějí, že v průběhu června unesl a znásilnil sedmiletou holčičku v Arcadii. Poté, 28. 6. 1985 prořízl hrdlo dvaatřicetileté Patty Elaine Higgins v jejím domě. To samé zopakoval na pětasedmdesátileté Mary Louise Cannon, která byla nalezena s proříznutým hrdlem, ve svém vykradeném bytě 2. července. Za další tři dny zaútočil v Arcadii , klíčem na utahování kol, na šestnáctiletou Deidre Palmer. Ta naštěstí přežila. Za další dva dny, 7.6.1985 byla nalezena ubitá tupým předmětem, ve vlastním domě, jednašedesátiletá Joyce Lucille Nelson. Toho samého večera napadl v domě v Montrey Park třiašedesátiletou Lindu Fortuna. Tu probudil kolem 3:30 v noci jak uvedla: „vysoký, hubený muž celý v černém“. Poté ženě s pistolí v ruce nařídil, aby šla do koupelny a byla zticha. Když prohlédl dům, vrátil se k ní a poručil jí, aby se vrátila do postele. Tam se jí pokusil znásilnit, ale nepodařilo se mu udržet erekci. To ho rozezlilo. Zuřivě na ženu řval a ta si byla jistá, že ji zabije. Ale R.R. nakonec pouze posbíral cenné věci a odešel.
 

normal_joyce-lucille-nelson-7.6.1985.jpg

 Joyce Lucille Nelson
 
     Panika v L.A. v té době kulminovala. Policie (jako u jiných sériových vrahů) zřídila speciální vyšetřovací jednotku čítající přes sto policejních důstojníků. Také vyzývala obyvatele k spolupráci a nabádala k opatrnosti. Nicméně 20. 6. 1985 Ramirez opět udeřil. Vybral si k tomu další oblast Los Angeles, a to Glandale. Zde byly v domě nalezeni manželé Maxson a Lela Kneilingovi (oba 66 let). Vrah je usmrtil v posteli střelou ho hlavy a navíc je oba strašlivě pořezal nožem. Muže údajně pořezal na krku tak hluboko, že hlava byla téměř odříznutá od těla.
 

max_and_leila-kneiding.jpg

 Maxson a Lele Kneiling
     
     Tento útok ho však zřejmě dostatečně neuspokojil, neboť téže noci zaútočil ještě jednou. V domě v Sun Valley ve spánku zastřelil 32letého Chainaronga Khovananth. To však zdaleka nebylo vše. Potom znásilnil jeho devětadvacetiletou manželku Somkid, donutil ji provést na něm orální sex a nakonec ji tvrdě zbil. Před odchodem ji ještě svázal, znásilnil jejich osmiletého syna a ukradl asi 30 000 dolarů v hotovosti a špercích.
 

khovananth2c_chainarong.gif

 Chainarong Khovananth
 
     V noci 6. srpna 1985 Richard Ramirez opět vnikl do cizího domu. Tentokráte dům patřil osmatřicetiletému Christopherovi Patersenovi a jeho sedmadvacetileté manželce Virginii. Tu údajně vzbudil hluk a do tmy se zeptala: „Kdo je tam?“. Vetřelec se prý zasmál a střelil ji do obličeje. To probudilo manžela, který byl ihned také zasažen střelou do hlavy. Nicméně muže to nepoložilo a vrhnul se na útočníka. Ten jistě takovou reakci nečekal, zpanikařil a utekl. V tomto případě se jako zázrakem podařilo oběma manželům přežít. I když ne bez následků…    
     O dva dny později následoval již opět úspěšný, vražedný útok. V Diamond Bar v Kalofornii byl ve spánku pistolí popraven pětatřicetiletý Elyas Abowat. Poté vrah zmlátil jeho osmadvacetiletou manželku Sakinu a donutil ji provést mu felaci. Jejich dvě malé děti tentokrát naštěstí nechal, pouze je svázal.
 

elyas-abowath.jpg

Elyas Abowat
 
     Bylo naprosto jasné ,že vrah se nezastaví. Otázkou bylo jen kdy a kde znovu zaútočí. V Los Angeles byly v té době nejprodávanější artiklem zbraně, poplašné systémy a masivní zámky na dveře. Místní obyvatelé také zřizovali na noc sousedské hlídky. Richard Ramirez však po útoku z 8.8. 1985 zamířil na sever do San Franciska.
     Tam se moc dlouho nerozhlížel a pokračoval v tom, co uměl a co ho bavilo- v zabíjení a krádežích. 18.8. byly nalezeni v kaluži krve, jako obvykle postřeleni v posteli Peter Pan ( 66) a jeho manželka Barbara (64). Muž byl prohlášen za mrtvého na místě. Žena sice přežila, ale zůstala invalidní do konce života. Ramirez před odchodem ještě nakreslil na zeď rtěnkou obrácený pentagram a napsal slova „Jack Knife“, které jsou obsaženy v textu písně „The Ripper“ od skupiny Judas Priest. Policie zjistila, že vrah do domu vniknul otevřeným oknem a kvůli podobnosti s vraždami z L.A. odeslali policisté střelu, která usmrtila Petera Pana na srovnávací zkoušku. Ta dopadla pozitivně. Kulka odpovídala těm, které byly nalezeny při dvou starších zločinech Night Stalkera v Los Angeles.
 
     Když San Franciská policie porovnávala starší nevyřešené případy podobné modu operandi Night Stalkera, zjistila také, že 20. února 1985 byly ubodány k smrti sestry Maria (70) a Christina (50) Caldwell v jejich bytě v Telegraph Hill a 2. června byl pak zastřelen ve svém bytě v Cow Hollow Theodore Wildings a jeho přítelkyni vrah brutálně znásilnil. Zatím nebylo jasné, zda i tyto zločiny spáchal Night Stalker a byl zároveň aktivní ve dvou městech, každopádně panika se přenesla i do San Franciska a tamní starostka Dianne Einstein veřejně mluvila o lovu na Night Stalkera.
      V té době se policii přihlásil vlastník levné ubytovny, s informací, že muž odpovídající popisu hledaného sériového vraha se v posledním roce a půl čas od času u něj ubytovával. Speciálně upozorňoval na zkažené zuby a silný zápach tohoto muže. Když policisté prohledali místnost, kterou užíval, nalezli na dveřích v koupelně namalovaný obrácený pentagram. Další svědek tvrdil, že koupil nějaké šperky od muže, který vzezřením seděl popisu vraha. Policie šperky porovnala s ukradenými věcmi z míst útoků, a ty skutečně pocházely z bytu obětí Petra a Barbary Pan.
 
     Pátrání po nočním slídiči bylo v plném proudu. Ramirez si ale i přes to vybral své další oběti. 24.8. zaútočil na spící pár v Mission Viejo (oblast cca 80km vzdálená od L.A.). V posteli tentokrát leželi Bill Carns (29) a jeho snoubenka Inez Erickson (27). Mladou ženu probudily ze spánku tři hlasité výstřely. Pak se podívala směrem na svého přítele a uviděla, že je vážně zraněn (muž sice přežil, ale utrpěl trvalé poškození mozku). Než se však stačila vzpamatovat, R.R. ji již držel za vlasy a táhnul do vedlejšího pokoje. Tam ji svázal zápěstí a kotníky kravatami a posměšně se zeptal, jestli žena ví kdo on je. Když žena neodpověděla, řekl, že je ten o kom se píše v novinám a mluví v televizi. Poté se odebral z pokoje prohledávat dům. Zanedlouho se vrátil rozzuřený tím, že pár v domě neměl téměř žádné cennosti a sedmadvacetiletou ženu dvakrát znásilnil. Byl všakl údajně stále rozzuřený kvůli malému lupu, a tak mu žena ze strachu pověděla o místě, kam její snoubenec schovával nějaké peníze. Ramirez ji v tomto okamžiku donutil přísahat satanovi, že mluví pravdu. Když našel peníze, opět se posměšně vyjádřil ve smyslu toho,že nalezený lup za to opravdu stojí a je tím co ji zachránilo. Než však odešel ještě se k ženě otočil a řekl : „Přísahej svoji lásku Satanovi!“ Ta ze strachu odvětila: „Miluji Satana.“ Poté jí strhnul za vlasy na kolena a tuto větu ji nutil opakovat stále dokola. Nakonec ženu donutil k orálnímu sexu a s se smíchem na rtech odešel. Žena se rychle vysvobodila ze zajetí kravat a šla volat na tísňovou linku 911, při tom zahlédla z okna jak pachatel nasedá do staré oranžové Toyoty combi. Tato informace se stala nad míru důležitou!
 

normal_cann_s_house.24.8.1985.jpg

 Dům Billa Carnse
 
     Dříve té noci si totiž mladý chlapec, který zrovna pracoval na své motorce v garáži rodičů, všiml pomalu jedoucího oranžového vozu, který projížděl jejich čtvrtí. Chlapci to připadalo podezřelé. Když se vůz za nějaký čas tou samou cestou vracel, zapamatoval si část poznávací značky a druhý den, když ve zprávách slyšel o pátrání po podobném voze, vše oznámil policii.
 

car_stolen_by_ramirez.jpg

Oranžová Toyota, kterou Ramirez použil při svém posledním útoku
 
     Policisté zjistili, že oranžová Toyota rok výroby 1976 byla ukradena svému majiteli v čínské čtvrti v Los Angeles. Dva dny po nahlášení poznávací značky chlapcem byl pak vůz lokalizován v L.A. Ihned na něj byl nasazen 24hodinový dohled v naději, že si jej pachatel ještě přijde vyzvednout, ale marně. Naštěstí toho ani nebylo potřeba. Forenzní technici totiž našli uvnitř auta zřetelný daktyloskopický otisk ukazováčku, který se shodoval s otisky v státní databázi policie v Sacramentu, která byla updatována jen několik dní předtím. Otisky patřily Richardu Leovu Ramirezovi, který již byl vězněn dříve v El Pasu za držení marihuany a shoda byla potvrzena i s otiskem zajištěným při vraždě Jennie Vincow.
 

tumblr_m0zffnt1wo1r13gsho1_500.jpg

Richard Ramirez
 
     Fotky vraha se objevily 30.8. 1985 ve všech novinách a televizi. Ramirez však byl tou dobou ve Phoenixu v Arizoně. Když se sedm dní po svém posledním útoku, tedy 31.8. 1985 vrátil, vstoupil do obchodu s alkoholem, tam ho prodavačka ihned poznala a s řevem, že je Night Stalker jej přiměla k útěku. Ramirez se poté, ve snaze vytratit se z města, vydal do bloku jižní Hubbard Street v Los Angeles, kterou obývala hlavně hispánská komunita. Na jednom z dvorků narazil na odemčený Ford Mustang z roku 1966. Nasedl do něj a pokusil se nastartovat. Majitel vozidla, Faustino Pinon, však ležel pod autem a opravoval převodovku. Jakmile uslyšel vetřelce hned se jal chránit svůj majetek. Vyskočil z pod auta a popadnul Ramireze skrz okénko za oblečení. Ten ho varoval, že má zbraň, ale Pinonovi to bylo jedno a zloděje nepustil. R. R. se pokusil ujet, ale při boji skrz okénko nezvládl řízení a narazil do plotu. Majitel ho poté vytáhl ven z auta, ale Ramirez se vysvobodil a běžel ulicí dál, až narazil na 28 roků starou Angelinu De la Torres chystající se odjet ve svém autě. Té strčil hlavu do okénka a požadoval vydání klíčů s pohrůžkou, že jinak jí zabije. Žena začala křičet, což uslyšel její manžel a běžel jí na pomoc. Mezi tím soused Faustina Pinona, Jose Burgoin, který slyšel souboj o Forda Mustanga zavolal policii. Ihned poté vyběhl ven a uslyšel další volání o pomoc, tentokráte od Angeliny da la Torres. Křikl na své dva syny a vydali se za napadenou ženou. Když se blížili, jeden z bratrů útočníka poznal a začal křičet, že je to vrah, Night Stalker! V tom vyběhl ze zahrady i manžel napadané ženy s kovovou tyčí v ruce. Ramirez se dal na útěk s oběma bratry a manželem paní de la Torres v patách. Ten ho po chvíli začal dohánět a zezadu ho tyčí udeřil. Vrah však jen klopýtnul a dál utíkal. Až po dalších desítkách metrů se muži opět podařilo Ramireze zasáhnout tyčí. Tuto ránu již vrah neustál a padnul k zemi. V tu dobu však již do ulice přijel hlídkový vůz a Ramirez se ihned přiznal, že je tím koho hledají. Podle některých zdrojů přímo prosil o zatčení, neboť dav, který se mezi tím shromáždil na ulici, ho chtěl lynčovat.
 

arrested2.jpg

 Richard Ramirez ihned po zatčení dne 31.8.1985
 

crowds_outdoors.jpg

Dav, který se shromáždil na ulici, kde byl Ramirez dopaden 
 
     Richard Ramirez byl obviněn ze 14ti vražd a dalších 31 zločinů, spáchaných během své vražedné série. Po začátku přípravného řízení odmítl několik právních zástupců, až nakonec přijal zastupování od Daniela Hernandeze. Ten trval na konání soudního líčení v jiném místě než je Los Angeles, neboť podle něj nemohl být v tomto městě zaručen spravedlivý proces, protože každý vraha a jeho činy „znal“ a již měl o „Night Stalkerovi“ udělaný jasný obraz. Ramirez také odvolal své přiznání a trval na své nevině. Navíc vyšetřování zdržoval velký počet trestných činů a různé námitky a žádosti ze strany Ramirezova právního zástupce. V průběhu přípravného řízení byla nakonec obžaloba snížena o jednu vraždu a k prvnímu hlavnímu líčení tak došlo až 21. července 1988, kdy byla ustanovena dvanáctičlenná porota a Ramirez před ní předstoupil obviněn ze 13 vražd.
 

-ap-1a-richard-ramirez-headshot--200-.jpg

Ramirez u soudu
 
     Ve velice složitém procesu docházelo k průtahům, k mnoha problematickým situacím a k nejasným svědectvím(to bylo způsobeno také tím, že líčení probíhalo až 3 roky po zatčení). Menší paniku třeba vyvolala zpráva, že se Ramirez chystá zastřelit státního zástupce, který vede případ. Všichni účastníci řízení tak byli důkladně prohledáváni,ale žádná zbraň se nikdy nenašla. Další zděšení (především mezi porotci a jejich náhradníky) vyvolal fakt, když se jedna z porotkyň nedostavila k řízení a byla nalezena zastřelená ve svém bytě. I v tomto případě byly úvahy, že vraždu řídil Ramirez ze své cely, mylné. Zavraždil ji totiž její agresivní přítel, který stejnou zbraní poté v hotelu spáchal sebevraždu a zanechal i dopis, ve kterém se doznal.
     Sám Ramirez se také hojnou měrou staral o sledovanost procesu, když si jednou namaloval na dlaň pentagram a při příhodu vykřiknul: „Hail Satan“. V průběhu přípravného řízení se sám označoval za „superzločince“ a prohlašoval, že miloval zabíjení a všechnu tu krev kolem. Většinou však v průběhu jednání jen seděl ve slunečních brýlích a pohupoval se na židli. Soudních slyšení se také  účastnily houfy Ramirezových fanynek, které věřily v jeho nevinu a nebo se jim zdál zkrátka roztomilý. Každopádně 20. září 1988 byl Ramirez shledán vinným ze 13 vražd, 5 pokusů vraždy, 11 znásilnění a 14 vloupání. Svým obhájcům poté sdělil, že nebude prosit o život a nepokusí se zvrátit trest smrti, který mu hrozil, v doživotí. „Umírání mě neděsí. Budu v pekle se Satanem“, to byla jeho slova. Dne 3.10. 1988 pak porota vyslovila způsob potrestání- devatenáctinásobný trest smrti v plynové komoře. Podle zdrojů tuto zprávu dokonce přijaly jeho ženské obdivovatelky s pláčem. Sám vrah, přítomný tomu všemu, odcházel ze soudní síně s úsměvem na rtech. Ještě předtím však soudu ve své řeči sdělil typicky temné a nejasné sdělení: „Nechápete mě. Ani to od vás neočekávám. Nejste toho schopni. Přesahuji vaši zkušenost. Jsem mimo dobro a zlo. Noční legie, noční plémě, neopakuje chyby nočního tuláka a nemá slitování. Já se pomstím. Lucifer přebývá uvnitř každého z nás.“ Poté označil soudní úředníky za lháře, nenávistníky a parazitické červy. Když pak ze soudní síň opouštěl pronesl k novinářům: „To je toho! Smrt byla vždy součást tohoto světa. Uvidíme se v Disneylandu.“
 
 

rr.gif

Ramirez ukazuje u soudu  soudu dlaň s nakresleným pentagramem
 
     Od toho okamžiku pobývá Richard Ramirez v cele smrti státního vězení v Quentinu v Kalifornii. Do cely mu chodilo velké množství dopisů od fanoušků a někteří mu dokonce platil za návštěvy. Mezi nimi i novinářka Doreen Lioy, která poslala uvězněnému sériovému vrahovi během jeho pobytu za mřížemi přes 75 dopisů a také ho často navštěvovala. Ramirez jí pak v roce 1988 požádal o ruku a dne 3. října 1996 se konala ve věznici, tiskem sledovaná svatba. Dnes již paní Ramirez, která stále věří v nevinu svého manžela, prý musela často čelit při návštěvách ve vězení houfu fanynek, které jí záviděly a minimálně jednou ji bylo z jejich strany vyhrožováno likvidací, pokud se nevzdá přízně vraha. I přes veškeré důkazy věří v jeho nevinu dodnes a dokonce měla prohlásit, že pokud bude Ramirez popraven, spáchá sebevraždu.
 

-ap--20richard-20--20doreen--20wedding-20-200-.jpg

Svatební fotka R.R. s Doreen Lioy
 
     Faktem však zůstává, že Richard Ramirez, po neúspěšném odvolání u California Supreme Court z roku 2006, zůstává stále v cele smrti čekající na popravu.
     Poslední novinka týkající se případu, a to velice smutná, pochází z roku 2009. V něm byla rozluštěna 25 let stará vražda z 10.dubna 1984 (tedy necelé 3 měsíce před vraždou Jennie Vincow). Toho dne byla zmlácena, znásilněna a ubodána devítiletá holčička jménem Mei Leung. Po znovuotevření případu v roce 2004, se díky metodě analýzy DNA  mohly porovnat vzorky nalezené na místě činu s těmi v databázi. Vzorky z místa činu odpovídaly DNA Richarda Ramireze.
 

mei-linda-leung-9--10.4.1984.jpg

 Mei Leung
 
Další fotografie:
 

-ap-7-4-ramirez-flashes-the-evil-sign--150-.jpg

Richard Ramirez (1) 

  

-sqpi-7-8-ramirez-prison-id--200-.jpg

Richard Ramireez (2) 
 

normal_lookingaround.jpg

Richard Ramirez se účastnil soudních jednání  obvykle v černých brýlích

 

tumblr_l08jy00maa1qb88cmo1_400.jpg

Richard Ramirez (3) 

 

ramirez_110.jpg

Richard Ramirez (4) 

  

ramirez_109c.jpg

Richard Ramirez (5) 

  

ramirez_121with-dan-hern-and-richard-salinas.jpg

R. R. se svým obhájcem Danielem Hernandezem 

  

 richard-ramirez.jpg

Richard Ramirez (6) 

    

xl.jpg

Fotografie, na které je vidět příšerný stav Ramirezových zubů  

  

ramirez2007.jpg

 Fotografie R.R. ze San Quentinské věznice (rok 2007)

  

richard___doreen_ramirez.jpg

R. R. s jeho manželkou Doreen Lioy-Ramirez 

 

tumblr_l0r5hlloyb1qaq737o1_1280.jpg

R. R. při jednom z rozhovorů pro televizi 

  

ramirezdrawinggrayscale.jpg

 Kresba namalovaná Ramirezem ve vězení

 

  

crime-scene---may-29--1985.jpg

Fotografie místa činu: Florenc Lang

 

  

normal_crime_scene-11.jpg

Forografie z místa činu 

  

ramirez5victim.jpg

Fotografie místa činu: Další z obětí sériového vraha  

  

ramirez6vistimsbed.gif

Fotografie místa činu: Pentagram nad postelí Florenc Lang 

  

richard_-_clink.png

Pouta, které sériový vrah použil při útoku na Lillie Doi  

  

normal_jaime_and_julio_burgoin_helped_in_the_capture.jpg

 Jamie a Jose Burgoin, kteří zadrželi vraha

  

manuel_and_angelina_de_la_torre.jpg

Angelina a Manuel De la Torre 

 

faustino_pinon_and_jaime_burgoin_again.jpg

Faustino Pinon a Jose Burgoin 

 

 

the-men-who-captured-the-night-stalker-serial-killers-577025.jpg

 Muži ocenění za dopadení Ramireze

 

all_about_richard.jpg

 Zpráva s identikitem v dobovém tisku

 

news1.jpg

Zpráva o dopadení v dobovém tisku

 

Videa:

 

 

Bibliografie:

www.amazon.com/The-Night-Stalker-Richard-Ramirez/dp/0786013621#_

www.amazon.com/Night-Stalker-Crime-Martins-Paperbacks/dp/0312925050

 

Filmografie:

www.cduniverse.com/productinfo.asp

 

Zdroje: CAWTHORNE, N. Zabijáci: Nejzvrácenější vrazi naší doby. Praha: Mladá fronta a.s., 2009

            CROW,M. Sérioví vrazi.Čestlice: REBO Productions, 2010

            INNES,B., ŠULC,V. Nejkrutější zločiny v dějinách. Frýdek Místek: Alpress s.r.o., 2007

            LEWIS,B.L. Sérioví vrazi. Praha: NAŠE VOJSKO, 2012           

            Internet ( wikipedia, trutv.com, crimeandinvestigation.co.uk, latimes.com a další)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Skvělé!

(Yandrik, 7. 3. 2016 22:54)

Skvělý článek. Konečně jsem se dozvěděl něco více o tomto géniovi zločinu. Všech sériových vrahů, masových vrahů a spree-killerů si vážím. Jsou to lidé, kteří vzali život do vlastních rukou a dělali co je bavilo, to se málokomu z nás povede. Jak řekl sám Ramirez: “Všichni máme v rukou sílu zabíjet, ale většina z nás se ji bojí použít. Ti, kteří se nebojí ji použít, dokáží kontrolovat svůj život.”

Re: Skvělé!

(teufel, 14. 6. 2016 19:17)

Ty si vážíš vrahů? Tak jsi stejnej psychopat jako oni. Tohle může vyjít jen z nemocný hlavy, zřejmě máš chorej mozek!

Re: Skvělé!

(Chorke, 19. 7. 2016 21:00)

Co to placas ? Vždyť ten ubohý primitiv neuměl ani kontrolovat stav svych zubu ,jak by mohl kontrolovat denní ve svém životě a svou "zlovolnou" sílu? Byl to prizemni,intelektem naprosto průměrný člověk,,chladnokrevny,,vypočítavý a sebestredny idiot,kterého bych rozkopal na sracku,pokud bych mel cest se s nim potkal ...

Re: Skvělé!

(Ariel, 21. 3. 2017 15:34)

Potom jsi stejnej magor psychopatskej jako on!!!!

Díky

(STRAKA, 21. 1. 2016 20:15)

Super článek o super člověku nevím proč ale těchto lidí si vážím.

NIGHT STALKER IS COOL

. . .

(stelusenka, 19. 1. 2016 16:02)

jinak moc dobrý článek a věřím té paní co řekla že se málem pozvracela když ji . . . víte co

fuj

(stelusenka, 19. 1. 2016 15:57)

ty zuby na te fotce jsou vazne odporne. Jak mohl mit seriovy vrah manželku??? a vůbec nechápu proč lidi vraždí navíc náhodně :(

....

(Tom, 4. 10. 2012 2:16)

dobrý článek....doufám že ten magor bude popraven. Jinak mě mrzí že je tendence podsouvat jakési spojení heavy metalové hudby a násilí, já mám metal rád celý život a nikdy jsem agresivní nebyl.

Re: ....

(viv, 31. 7. 2013 21:25)

To si myslí jen příliš domýšliví lidé. Stejně je to i s trávou - za to, že ji nějaký vrah kouřil, už jistě někdo tvrdí, že způsobuje násilí, přitom spíš z lidí děla líné jamajčany :)

Re: ....

(Tomy, 8. 10. 2012 17:48)

Děkuji za chválu:) Mrzí mě, že z článku pro tebe vyplynulo nějaké podsouvání spojitosti mezi heavy metalovou hudbou a násilím. Tak to rozhodně není:-) Prostě jen R. Ramirez byl skutečně velkým fandou této hudby...a své "fanouškovství" se spojilo v pár případech i s jeho vražděním (například jeho touha po jiné(metalovější) přezdívce - viz článek). Jinak je to však spíše zajímavost v jeho případě. Rozhodně bych z toho takovou spojitost nedovozoval a ani sem neměl v plánu tohle článkem podsouvat:) Peac,e

Re: Re: ....

(nina, 18. 11. 2015 15:51)

Co by se tam delo. Byl naruseny kvuli detstvi, rodine, psycho tatovi agresorovi. Tak jako tisice jinych. Ale on sam, se svou svobodnou vuli se rozhodl, ze bude uctivat dabla. Bylo to jenom jeho rozhodnuti. Proto je zbytecne citit jakoukoliv litost a pseydohumanismus. Jeho manzelka byla hloupa, nevidela realitu, slaboducha, protoze charisma, ktere ziskal klanenim se dablu ji zaslepilo. Tak jako mnoho jinych je zaslepenych charismatama ruznych pseudocelebrit, duch.vudcu,politiku a pod. My vsichni si vybirame smer, kterym se budeme ubirat.

Re: ....

(André, 2. 3. 2013 23:08)

já bych řek, že článek je napsanej dobře a sám o sobě nepodsouvá nikomu, že spojitost mezi metalem a agresivitou existuje.. Bohuzel, podle mě, Ramirez jako spousta dalších si mylně myslí, že to tak je. Já metal moc nemusim, ale rozhodně moji přátele holdující této hudbě nejsou agresívní hovada.

hgnjghjgh

(htzhgf, 20. 6. 2015 19:56)

Průjem, bobečkyyyyyyy! Teplé kakání ze zadečku vyšlé.

neuvěřitelné

(monika, 14. 7. 2014 10:54)

je s podivem, že si ta paní Ramireze posléze vzala, každopádně už od dávných dob přitahují nehodní muži takovéto typy žen, ale to byl převtělený ďábel. V mládí až neuvěřitelně hezkou tvář, ale stačilo jedno gesto a jeden škleb a v těch očích je vidět vše o zvrácenosti a krutosti jeho duše. Měli ho nechat davu, který by se o konečný lynč postaral, ovšem bez patřičné krutosti, které byl schopen jen ten netvor, je mi líto těch zbytečných obětí a zejména dětí

R.I.P.

(Madsen, 15. 7. 2013 1:11)

Já se snažím je pochopit. Jedná se o nemoc. Dělal to z nějakého psychického důvodu. Je potřeba tyhle lidi zkoumat. Myslím tím jenom seriové vrahy jako ramirez, gacy,bundy atd.

Re: R.I.P.

(Lucie, 26. 6. 2014 18:44)

Souhlasim, musime se jim dostat do hlavy a zjistit co se tam deje!

Good.........................

(Petrkanibal, 5. 6. 2014 9:45)

Všem seriovým lovcum přeji hodnš uspěšní lov.Sláva seriovým lovcum...........

:-)

(Max, 1. 12. 2013 16:59)

Je z kundy. Ale byl to cápek budiž mu země lehká.

Zemřel

(Bára, 7. 6. 2013 23:56)

Tak podle zpráv dnes zemřel...toto tedy trvalo.... .

Re: Zemřel

(teufel, 10. 6. 2013 23:49)

Ano, zemřel na selhání jater a je fakt, že to trvalo dlouho, než natáhl bačkoty.