Sérioví vrazi - Trocha teorie - Sérioví vrazi - teorie 2
Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sérioví vrazi - teorie 2

5. 10. 2011

Záměrem a cílem práce je seznámit veřejnost s osobností sériového vraha a s vlivy, které na něj během vývoje působí a přiblížit psychologciké profilování. Dále vyřešit otázku vzniku sériového pachatele a zjistit, zda se sériovým vrahem člověk rodí nebo stává, a to na základě sociálních, biologických a genetických předpokladů. Na základě dotazníkového průzkumu ukázat, jak problematiku sériových vrahů vnímá česká veřejnost.

                                                                                                                                   Barbora Čechová

Odkaz: socv2.nidm.cz/archiv33/getWork/hash/1aa35f86-518d-11e0-864d-001e6886262a 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpověd

(Dom, 15. 3. 2016 21:20)

3 roky čekat na odpověď....Sám sem zažil všechny ty spouštěče co si jmenoval Tome jsem itrovert a sociopat. Emoce a hněv v sobě dusim proto že ty byli důvodem pro šikanu. Jediný co z toho vzniklo je nezdravý zájem o sériový vrahy a jejich studování. I když jsem se občas sebe ptal zda jím taky nechci být.

Re: Odpověd

(Len, 24. 9. 2016 18:49)

Já je taky žeru :D ..prostě mě fascinujou

Názor

(Lom, 30. 1. 2016 17:10)

Podle mne nemusí být "spouštěče" až tak drastické, nemusí jít hne do zneužívání či šikanu. Stačí jen pocit vnitřního osamění, například dítě, které je inteligenčně nad svými vrstevníky, se kterými si díky tomu nerozumí, může být v kolektivu oblíbené, doma může mít krásný vztah s rodinou, ale chybí mu něco, někdo s kým si může opravdu povídat, někdo kdo s ním sdílí jeho zájmy, myšlenky. Někdo takový se pak může cítit dost odstrčený, i když okolí se to tak nejeví. A i takováto situace může způsobit že se z této osoby stane psychicky nevyrovnaná osoba, která může mít až sklony k násilí. Mluvím z vlastní zkušenosti, podobné dětství jsem zažil sám a nebýt pravidelných návštěv psychologa a prášků, asi už by mi hráblo. Už dávno

Teorie

(Tom, 24. 10. 2015 23:07)

Moje teorie je, že každý se narodí s určitými předpoklady (agrese, psychika, inteligence). A pak vývoj v dětství, v pubertě může mít velký dopad na to jací budeme. Pokuď bude osoba zažívat zneužívání, špatné věci, šikanu může přijít zlom nebo spouštěč a z toho člověka se stane bestie. Ale samozřejmě za předpokladu, že ten člověk v sobě nosil agresi, zlobu nebo ztratil emoce, pocit lítosti.

Co za to může?

(Dom, 17. 9. 2012 21:29)

Já si myslím že se sériový vrazy nerodí ale postupně se jimy stávají. Může zato trauma z dětství nebo jiné věci a nejvíce jsou k tomu náchylní děti. Ve věkovém rozmezí 4-10 let. Protože nemají tak vyvinutou osobnost. A jsou k tomu více náchyní.