Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sérioví vrazi

Příspěvky

Richard Ramirez

29. 4. 2012

Richard Ramirez je americký sériový vrah, který v letech 1984-1985 usmrtil kolem Los Angeles a San Franciska nejméně 14 osob. Mezi ostatními sériovými vrahy vyčníval zejména svojí nesmírnou brutalitou. Za oběti si vybíral jak muže, tak ženy. Stejně tak děti i seniory. Jeho činy byly pro veřejnost o to děsivější, protože většinou útočil v bytě či domě oběti. Tedy v místě, kde se většina lidí cítí nejbezpečněji...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 13

Jack the Stripper

11. 12. 2011

"Jack the Stripper" neboli "Jack Svlékač" je mladším "kolegou" mnohem známějšího sériového vraha přezdívaného Jack Rozparovač. Stejně tak jako J.R. i on sužoval svými vražednými choutkami ulice Londýna. Stejně tak jako J.R. si i on za oběti vybíral prostitutky. Stejně tak jako u J.R.není ani u Jacka Svlékače znám přesný počet obětí. Stejně tak jako J.R. nebyl ani on nikdy dopaden...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 3

Jaroslava Fabiánová

14. 8. 2011

„Za dlouhou řadu let své praxe jsem se nesetkal se ženou, která by měla na svědomí tolik závažných trestných činů,“ říká kriminalista, detailně obeznámený s případem. Kriminální statistika Jaroslavy Fabiánové mu dává za pravdu. Tato žena má na svědomí tři brutální vraždy spáchané různými nástroji -od zednického kladiva po ševcovské šídlo. Smrt čtvrtého muže pak zavinila tak, že mu podala velké množství hypnotik, což muž se slabým srdcem nevydržel. K tomu připočítejme nespočet krádeží....

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 13

Jerome Brudos

8. 4. 2011

Jerome Brudos byl sériový vrah, který měl fetiš na ženské nohy, boty a spodní prádlo. V průběhu 16ti měsíců mezi lety 1968-1969 zavraždil 4 mladé ženy, které posmrtně zneužil, nafotil a nakonec si z nich ponechal trofej v podobě odříznuté části těla. Za tyto zločiny byl odsouzen k doživotnímu vězení.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 1

Lucian Staniak - Fact or fiction?

14. 8. 2010

Major Ciznek požádal ředitele klubu o otevření Staniakovi skříňky. V té bylo nalezeno několik nožů na nanášení barvy, dále obrazy, kde bylo nejvíc částí malováno umělcovou oblíbenou červenou barvou a také obraz se jménem „Kruh života“. Obraz byl naprosto výstižný : zobrazoval  krávu pojídající květiny, kráva byla požírána vlkem, ten zastřelen myslivcem, myslivec sražen autem řízeným ženou a kruh se uzavíral zobrazením ženy s rozpáraným břichem, z něhož vyrůstal trs květin.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 11

Václav Mrázek

12. 2. 2010

Václav Mrázek byl sériovým vrahem, který v 50.letech sužoval oblast Chomutovska. Na své konto si připsal 7 vražd. Jak je typické pro sériové vrahy i on si vybíral oběti naprosto náhodně a tím znesnadňoval jeho dopadení. Odhalen byl až 6 let po své první spáchané vraždě a to ,ironií osudu, při pouhé kapesní krádeži.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 20

John Wayne Gacy

9. 11. 2009

John Wayne Gacy své oběti lákal na alkohol a drogy. Když uspěl, získával převahu tím, čemu říkal „trik s pouty“. Bylo to prosté – předváděl, jak šikovně umí uniknout ze zacvaknutých pout, a když si to jiní chtěli vyzkoušet po něm, jednoduše už v želízkách zůstali, vydáni jemu napospas. Obdobně jako Dean Corll  přivazoval své oběti k jakémusi mučícímu stolu, kde je nakonec uškrtil nebo zardousil.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 9

Miroslav Stehlík

7. 10. 2009

Znalci z oboru psychologie, psychiatrie a sexuologie uvedli, že Stehlík byl výraznou psychopaticku osobností s citovou oploštělostí, bez morálního a citového cítění se značným sklonem k agresivitě. Kromě toho zjistili známky sadismu, pronikající do oblasti sexuality, včetně nepřátelských postojů k ženám. Jeho resocializaci znalci zcela vyloučili. Stehlík nejen v průběhu vyšetřování, ale i v dalším trestním řízení neprojevil žádné známky lítosti či soucitu s oběťmi.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 11

Fred a Rose Westovi

3. 10. 2009

„ Všechno bylo zpočátku fajn,“ vzpomená Caroline. „ Jeli jsme přes Gloucester a mluvilo se výhradně o dětech. Když jsme přijeli na místo zeptal se mne Fred, jestli bych dnes v noci nechtěla sex. Odpověděla jsem : Ne. Nezačínejte zas konverzaci na tohle téma. On ale řekl své ženě: No tak, Rose, mrkni se, jestli už je vlhká. Než jsem stačila cokoliv udělat, strčila mi Rose ruku do rozkroku. Začaly jsme se prát. Asi dvě míle od Gloucesteru najednou Fred zastavil na kraji silnice, obrátil se na sedadle a udeřil mě do hlavy, až jsem ztratila vědomí. Když jsem se probrala, byla dvířka otevřená a já měla svázané ruce za zády vlastním šátkem a on mi omotával hlavu nějakou lepicí páskou, že jsem ze sebe nemohla vydat ani slovo. Pak mě vzal nazpět do Cromwell Street.“
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 6

Jeffrey Dahmer

8. 9. 2009

Jeffrey Dahmer byl americký sériový vrah, který má na svědomí nejméně 17 obětí. Protože byl homosexuál, vraždil pouze muže. Mezi jeho úchylky patřila nekrofílie a kanibalismus. Své oběti po smrti s oblibou znásilňoval, rozřezával a uschovával si jejich ostatky. V roce 1992 byl odsouzen na doživotí, avšak v roce 1994 byl zabit spoluvězněm.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 7