Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sérioví vrazi

Příspěvky

Joachim Kroll

6. 10. 2014

Německý sériový vrah, který sužoval mezi lety 1955-1976 oblast (asi 60km okruh) kolem Duisburgu v západním Německu. Tento muž během více než 20ti let pravděpodobně usmrtil nejméně 14 lidí, ač byl odsouzen "pouze" za 8 vražd a jeden vražedný pokus. Skutečný počet jeho obětí však může být ještě vyšší. V důsledku jeho jednání navíc přišli o život i dva muži, kteří spáchali sebevraždu, poté co byli podezřelí z některých jeho zločinů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 1

Jack Unterweger

11. 7. 2014

Básník, novinář, spisovatel, dramatik, celebrita….to vše by mohl obsahovat nekrolog Jacka Unterwegera. Všechny zmíněné profese, kvality a pozitiva však zastínilo jediné- dotyčný byl taktéž sériovým vrahem. Dokonce nejproduktivnějším rakouským sériovým vrahem v historii, jenž má na svědomí nejméně deset, pravděpodobně však dvanáct, a možná dokonce i třináct a více zmařených lidských životů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 1

Anatoly Onoprienko

7. 6. 2014

Anatoly Onoprienko byl ukrajinský sériový vrah zodpovědný za usmrcení nejméně 52 osob. Devět z nich usmrtil v roce 1989, zbývajících 43 mezi lety 1995-1996. Svojí destruktivitou a používáním upilované, dvouhlavňové brokovnice si vysloužil přezdívku "Terminátor". Jeho nejčastěji použitý modus operandi obsahoval útok na osamocený dům, usmrcení všech obyvatel, krádež cenných předmětů a následné  zapálení budovy. Při útocích neušetřil nikoho. Zabíjel muže, ženy, děti i náhodné svědky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 1

Richard Ramirez

29. 4. 2012

Richard Ramirez je americký sériový vrah, který v letech 1984-1985 usmrtil kolem Los Angeles a San Franciska nejméně 14 osob. Mezi ostatními sériovými vrahy vyčníval zejména svojí nesmírnou brutalitou. Za oběti si vybíral jak muže, tak ženy. Stejně tak děti i seniory. Jeho činy byly pro veřejnost o to děsivější, protože většinou útočil v bytě či domě oběti. Tedy v místě, kde se většina lidí cítí nejbezpečněji...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 22

Jack the Stripper

11. 12. 2011

"Jack the Stripper" neboli "Jack Svlékač" je mladším "kolegou" mnohem známějšího sériového vraha přezdívaného Jack Rozparovač. Stejně tak jako J.R. i on sužoval svými vražednými choutkami ulice Londýna. Stejně tak jako J.R. si i on za oběti vybíral prostitutky. Stejně tak jako u J.R.není ani u Jacka Svlékače znám přesný počet obětí. Stejně tak jako J.R. nebyl ani on nikdy dopaden...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 5

Jaroslava Fabiánová

14. 8. 2011

„Za dlouhou řadu let své praxe jsem se nesetkal se ženou, která by měla na svědomí tolik závažných trestných činů,“ říká kriminalista, detailně obeznámený s případem. Kriminální statistika Jaroslavy Fabiánové mu dává za pravdu. Tato žena má na svědomí tři brutální vraždy spáchané různými nástroji -od zednického kladiva po ševcovské šídlo. Smrt čtvrtého muže pak zavinila tak, že mu podala velké množství hypnotik, což muž se slabým srdcem nevydržel. K tomu připočítejme nespočet krádeží....

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 18

Jerome Brudos

8. 4. 2011

Jerome Brudos byl americký sériový vrah, který se vyznačoval fetišem na ženské nohy, boty a spodní prádlo. V průběhu 16ti měsíců mezi lety 1968-1969 zavraždil 4 mladé ženy, které posmrtně zneužil, nafotil a nakonec si z nich ponechal trofej v podobě odříznuté části těla. Za tyto zločiny byl odsouzen k doživotnímu vězení.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 1

Lucian Staniak - Fact or fiction?

14. 8. 2010

Major Ciznek požádal ředitele klubu o otevření Staniakovi skříňky. V té bylo nalezeno několik nožů na nanášení barvy, dále obrazy, kde bylo nejvíc částí malováno umělcovou oblíbenou červenou barvou a také obraz se jménem „Kruh života“. Obraz byl naprosto výstižný : zobrazoval  krávu pojídající květiny, kráva byla požírána vlkem, ten zastřelen myslivcem, myslivec sražen autem řízeným ženou a kruh se uzavíral zobrazením ženy s rozpáraným břichem, z něhož vyrůstal trs květin.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 11

Václav Mrázek

12. 2. 2010

Václav Mrázek byl sériovým vrahem z Československa, jenž v 50.letech sužoval oblast Chomutovska. Na své konto si připsal 7 vražd. Odhalen byl až 6 let po své první spáchané vraždě a to ,ironií osudu, při pouhé kapesní krádeži. Nuton dodat, že kráděží měl na kontě stovky...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 24

John Wayne Gacy

9. 11. 2009

John Wayne Gacy své oběti lákal na alkohol a drogy. Když uspěl, získával převahu tím, čemu říkal „trik s pouty“. Bylo to prosté – předváděl, jak šikovně umí uniknout ze zacvaknutých pout, a když si to jiní chtěli vyzkoušet po něm, jednoduše už v želízkách zůstali, vydáni jemu napospas. Obdobně jako Dean Corll  přivazoval své oběti k jakémusi mučícímu stolu, kde je nakonec uškrtil nebo zardousil.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Sérioví vrazi | Komentářů: 9