TOP Krimi seriály o vrazích

Žebříček 50 nejlepších krimi seriálů o sériových vrazích. Nechte se inspirovat seznamem  50 seriálů, ve kterém každé dílo alespoň trochu souvisí s tímto fenoménem sériových či masových vrahů. Seriály jsou rozděleny na ty, jenž jsou věnovány reálným případům, případně jsou jimi hodně inspirovány, a na ty, které jsou pouhou fikcí. Budeme rádi, když nám do komentářů či vzkazů doporučíte nějaký další kousek, který nám uniknul, a měl by do tohoto seznamu patřit.

TOP Seriály o sériových vrazích - fikce

americký krimi seriál, 2014 - 2019, 3 série, 3x8 dílů, 1445 minut, ČSFD 91%

Americký krimi mysteriózní seriál. Ústředními postavami jsou detektivové, kteří v každé řadě svádí boj nejen se závažným zločinem (v první řadě sériové vraždy dětí), ale i sami se sebou.  Hrají Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams

Temný případ.jpg

český krimi seriál, 1968–1969, 13 epizod, 621 minut, ČSFD 87%

Třináctidílný seriál kriminálních případů ze třicátých let 20. století podle povídek Jiřího Marka, kde pražská „mordparta“ v čele s policejním radou Vacátkem bojuje s podsvětím. Režie: Jiří Sequens st. Hrají: Jaroslav Marvan, Josef Bláha, Josef Vinklář, František Filipovský, Helena Růžičková, Luba Skořepová.

Hrisni lide mesta prazskeho.jpg

americký krimi seriál, 2006–2013, 6 sérií, 6 x 12 dílů, 5076 min, ČSFD 88%

Může i u policie pracovat sériový vrah? Ano! Hlavní postava amerického seriálu, inteligentní, okouzlující forenzní expert u miamské policie, se skvělým smyslem pro humor ve dne vraždy vyšetřuje a v noci je páchá. Řeč je o velmi populárním seriálu Dexter. Hlavní role: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Lauren Vélez, Desmond Harrington.

Dexter.jpg

horrorový seriál, USA, 2011-2020, 6s x 12 dílů, 5603 min., ČSFD 81%

Populární americký televizní hororový seriál, ve kterém je prostřednictví stejných herců v každé řadě vyprávěn úplně jiný příběh odehrávající se v různých dobách. Ač jde o fikci, řada seriálových postav má reálné předlohy a to včetně několika sériových vrahů a dalších amerických zločinců. Hrají: Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett.

American Horror Story.jpg

krimi seriál, USA, 2013–2015, 3 série, 3 x 13 dílů, 1674 min, ČSFD 81%

Povedený americký krimi-mysteriózní seriál, ve kterém je postava známého psychiatra a sériového vraha Dr. Hannibala Lectera zasazena do prostředí ústředí mocné FBI. Jeho úkolem je zde pomáhat mimořádně nadanému detektivovi, muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších sériových vrahů, v jejich dopadení. Hlavní role: Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne.

Hannibal.jpg

historický krimi seriál, USA, 2018, 1 série, 10 dílů, 467 min., ČSFD 80%

Americký kriminální seriál z období konce 19. století. Píše se rok 1896 a policejní komisař v New Yourku, Theodore Roosevelt, si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. Aneb takový „Mindhunter“ z 19. století. V hlavních rolích: Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning.

Psychiatr poster.jpg

krimi seriál, VB, 2010-2019, 5 sérií, 5 x 4 díly, 1180 min., ČSFD 86%

Britský krimi seriál z dílny BBC, ve kterém hlavní představitel Idris Elba v roli drsného londýnského detektiva Útvaru pro těžké zločiny, Johna Lutera, který neortodoxními metodami řeší nejen nejzávažnější kriminální případy, ale i své vnitřními démony. V hlavních rolích: Idris Elba, Warren Brown, Dermot Crowley, Michael Smiley.

Luther.jpg

mysteriózní krimi seriál, USA, 2008-2015, 6 sérií x 23 dílů, 6417 min., ČSFD 70%

Úspěšný americký krimi seriál, ve kterém všímavý nezávislý konzultant pro Kalifornský úřad pro vyšetřování, pomáhá kriminalistům chytat sériové vrahy tím, že sestavuje jejich psychologický profil. Hlavní dějová linie se pak točí kolem sériového vraha zvaného "Red John", kterého se přes veškerou snahu stále nedaří dopadnout… Hrají: Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee.

Mentalista.jpg

krimi seriál, VB, 2013-2016, 3 série, 3 x 6 dílů, 1050 min., ČSFD 84%

V napínavém britském seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Děj seriálu se pak soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha. V hlavních rolích: Gillian Anderson, Laura Donnelly, Jamie Dornan, John Lynch.

The Fall.jpg

historický krimi seriál, VB, 2012-2016, 5 sérií, 5 x 6 dílů, 2370 min., ČSFD 82%

Děj britského historického seriálu je zasazen do Londýnské čtvrti Witachapel do doby krátce poté, co zde řádil Jack Rozparovač. Detektiv Edmund Reid se svým týmem se zde pokouší udržet právo a pořádek a věří, že dny Jacka Rozparovače ještě nejsou definitivně sečteny… V hlavních rolích: Matthew Macfadyen, Jerome Flynn, Adam Rothenberg, MyAnna Buring.

Ripper Street.jpg

krimi seriál, USA/Kanada, 2005-2020, 6 sérií, 6 x 23 dílů, 13 625 min., ČSFD 71%

Známý a úspěšný americko-kanadský seriál, ve kterém se elitní tým analytiků FBI zabývá sestavováním osobnostních profilů sériových vrahů. Snaží se proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům. V hlavních rolích: Matthew Gray Gubler, Thomas Gibson, Shemar Moore, Mandy Patinkin.

Myšlenky zločince.jpg

krimi seriál, VB, 2017-2019, 2 série, 2 x 8 dílů, 341 min., ČSFD 81%

James je sedmnáctiletý kluk, který si o sobě myslí, že je psychopat s potřebou zabít člověka. Co se stane, když začne chodit se sedmnáctiletou dívkou, která se vyznačuje více než hrubým jazykem a tendencí neustále porušovat pravidla? Stane se mladý muž více lidským a méně psychopatickým nebo tomu bude naopak? V hlavních rolích: Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram, Wunmi Mosaku.

The End of the Fucking World.jpg

hororový seriál, USA, 2013-2017, 5 sérií, 5 x 10 dílů, 2161 min., ČSFD 79%

Americký mysteriózní – hororový seriál vychází z postav Blochova románu Psycho a ze způsobu, jak byly zobrazeny v Hitchcockově stejnojmenném filmu, kdy autoři v seriálu rekonstruují předcházejících osudů hlavních protagonistů. Děj ovšem přenesli do současnosti, do na poklidného městečka, kde se zdánlivě nic neděje, které však skrývá některá nepěkná tajemství. Hlavní role: Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke.

Bates motel.jpg

krimi seriál, USA, 2013-2014, 2 série, 2 x 13 dílů, 1129 min., ČSFD 72%

Hlavní postavou amerického krimi-mysteriózního seriálu je vyšetřovatel na oddělení vražd ve státě Chihuahua v Mexiku. Je jedením z posledních čestných policajtů ve zkorumpovaném a apatickém policejním sboru. Okolnosti ho nakonec přinutí spolupracovat s americkou detektivkou na odhalení sériového vraha, který vraždí z politických důvodů. Hrají: Demián Bichir, Diane Kruger, Thomas M. Wright.

krimi seriál, USA, 2013-2015, 3 série, 3 x 15 dílů, 2025 min., ČSFD 70%

Pověstný sériový vrah Joe Carroll unikne z cely smrti a znovu se pustí do zabíjení. FBI osloví bývalého agenta Ryana Hardyho, který Carrolla před devíti lety zadržel, aby znovu pomohl. Zjizvený veterán ve spolupráci se zvláštní agentkou a jedním ostrým hochem zjistí, že Carroll vybudoval dokonalou síť svých oddaných stoupenců, kteří se mohou objevit kdykoli kdekoli a uskutečnit plány svého ďábelského vůdce. Hlavní role: Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore.

krimi seriál, Západní Německo, 1974, 281 dílů, 16 860 min., ČSFD 37%

Starší, dříve velmi populární německý seriál, ve kterém šéfinspektor mnichovské policie Stephan Derrick a jeho tým řeší případy vražd na základě kompletní analýzy případu. Seriál s minimem akce může diváka zaujmout především dobře napsanými příběhy plnými úvah a dedukcí vyšetřovatele. Hrají: Horst Tappert, Fritz Wepper, Ulrich Matthes, Margit Carstensen, Kurt Raab, Peter Kremer..

Derrick.jpg

krimi seriál, VB, 2016-2019, 3 série, 3 x 8 dílů, 1080 min., ČSFD 76%

Britský napínavý seriál s noirovou atmosférou, ve kterém se bývalá londýnská detektivka vrací zpět do práce, aby vypátrala nedopadeného sériového vraha, který se po jedenácti letech odmlky opět vrací na scénu. V hlavních rolích se představili: Anna Friel, Ray Panthaki, Nina Sosanya a Nicholas Pinnock.

Marcella.jpg

krimi seriál, ČR, 2017 - 2019, 2 série, 12 a 14 dílů,  ČSFD 49%

Český krimi seriál TV Prima, ve kterém se odborník na sériové vraždy Petr Kraj (Lukáš Vaculík) ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd. Hrají: Lukáš Vaculík, Kristýna Nováková-Fuitová, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková.

Temný kraj.jpg

historický krimi seriál, Německo, 2020, 1 série, 8 dílů, 424 min.,

Zbrusu nový německý seriál od Netflixu odehrávající se na počátku 20. století, který se natáčel v Praze. V něm asi nejslavnější psycholog a průkopník psychoanalýzy, Sigmund Freud, v mladém věku, spojí síly s policií ve snaze dopadnout brutálního sériového vaha řádícího ve Vídni.  Hrají: Robert Finster, Ella Rumpf, Georg Friedrich, Ota Kropáček.

Freud poster.jpg
  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2020 serialkillers.cz

Pošlete nám vzkaz