top of page

Ralf Huse - "Upír z Halle"

Zveřejněno 24. 4. 2020 - doba četby 4 min.

V tomto článku se budeme věnovat tzv. "Upírovi z Halle" (někde nazýván také jako "Upír z Českého lesa"), což je kriminální přezdívka německého občana jménem Ralf Huse, které pocházel právě z města Halle (nedaleko Lipska). Tento muž v srpnu 1994, ve svých osmadvaceti letech, v západních Čechách brutálně utloukl dvanáctiletou dívku. Na jejím těle se pak navíc dopustil kanibalismu, když vyříznul zavražděné plátek masa z předloktí a pozřel ho.

Zvrhlý turista

Ralf Huse se v Německu živil jako zedník a Českou republiku navštěvoval poměrně často. Důvodem jeho návštěv byly především prostitutky a různá sexuální dobrodružství. Huse trpěl sexuální úchylkou (parafilií) tzv. koprofagií, která se vyznačovala v tím, že ho vzrušovala moč a exkrementy, včetně jejich pojídání. Inkriminovaného léta 1994 přijel do západních Čech karavanem spolu se svojí manželkou. S tou se seznámil přes inzerát a rovněž s ní praktikoval různé perverzní sexuální hrátky v duchu zmíněné úchylky. Zvrhlému muži to však nestačilo a chtěl si splnit ještě perverznější a hlavně nebezpečnější fantazie. „Přijel jsem co Čech abych tu realizoval svou touhu po smrti, kanibalismu a pití lidské krve“, uvedl později do protokolu. Na Karlovarsku si pak v roli soukromého detektiva obstarával moč mladých dívek. Jako záminku uváděl to, že pátrá po nebezpečném sexuálním zvrhlíkovi, a aby se co nejvíce přiblížil jeho mentalitě, potřebuje vyzkoušet přesně to, co dělá dotyčná osoba. Těžko říct, zda mu na tuto historku někdo skočil nebo spíše zapůsobily jeho marky, kterými poskytovatelky moči obdarovával. Spíše bychom vsadili na druhou variantu. Zvláště, když se o něm mezi zainteresovanými lidmi vyprávělo, že občas měl takovou chuť na moč, že zakoupenou lahev odšpuntoval a zavdal si z ní přímo před zraky ostatních. Jiní zas vyprávěli to, že nejradši pije dívčí, panenskou, moč smíchanou s colou nebo tonikem. „A také jedl stolici. Ale jen na plechovém talíři a tu dětskou. Chtěl prej i lidskou krev, ale tu mu tady nikdo obstarat nedokázal...“, znělo další svědectví o choutkách Huseho.

Upír_z_Nosferatu.jpg

Legendární upír z Nosferatu. Možná se mu Ralf Huse podobal, možná ne. Každopádně jeho foto se nám nepodařilo sehnat

V roli soukromého očka získal kontakt i na jistou mladou Češku, která mu sice svoji moč odmítla poskytnout, souhlasila však s tím, že mu bude dělat po západních Čechách průvodkyni. Když ale místo kamarádky nabídla jako doprovod svého přítele, pravděpodobně se tím vyhnula velkým potížím a možná si i zachránila život. Huse se totiž na domluvenou schůzku už nedostavil.

Vražda

Se stejným cílem navázal kontakt i s jednou cikánskou rodinou z Vojkovic nedaleko Ostrova nad Ohří (jinde z Kyselky na Karlovarsku). S touto rodinou, především dcerami, se pak stýkal po dobu několika týdnů a získal skrze ní další kontakty ve vesnici. Díky nim si pak mohl obstarávat jím oblíbenou tekutinu. Navštěvovaná rodina sousedila s rodinou Tokárových, ve která zrovna byla na prázdninách dvanáctiletá Jana, dcera paní Tokárové. Jinak Jana bydlela na Prachaticku, ale na dva letní měsíce se přesunula k matce a nevlastnímu otci. O Němci se zvláštními choutkami brzy věděla celá víska, včetně Jany Tokárové, její matky i nevlastního otce. Když pak 12. srpna 1994 pozval Huse spolu se svojí manželkou na vyjížďku šestnáctiletou Valérii D., měla malá Jana neskutečnou smůlu. „Holka mi celé dopoledne pomáhala a vařila s mnou. Bylo nějak okolo jedné, když jsem ji poslala pro starší holku. No a od té chvíle jsem ji už nikdy neviděla…“, uvedla do policejního protokolu ke kritickému dni matka Jany Tokárové. Valerie pak její výpověď potvrdila a ve vývoji situace pokračovala: „Potkala jsem Janu na schodech. Ptala jsem se jí kam jde a ona říkala, že pro ségru, aby se šla najíst. Začala jsem jí přemlouvat, aby se mnou jela na výlet… V poslední době k nám totiž hodně často jezdil jeden Němec. Tentokrát přijel i s manželkou a nabídli mi výlet do Loun. Samotné se mi nechtělo, tak jsem přemlouvala Janu.“ Janě se však nechtělo, protože muže z Německa již trochu znala a připadal ji divný a měla z něj strach. Valérie však žádný strach neměla: „Byl na mě vždycky hodnej. Dokonce mi vozil z Německa i drobné dárky,“ a tak se dvanáctiletá Jana k vyjížďce bohužel přemluvit nechala…

Poblíž vesničky Petrohrad nedaleko Loun v ústeckém kraji (jinde poblíž Bílenic na Klatovsku) pak Huse předstíral poruchu vozidla a manželku se starší z dívek poslal pro vodu… Když se vrátili, nechal do karavanu nasednout jen manželku a rychle odjel pryč. Rodiče začali Janu brzy postrádat a již následující den byla v policejním pátrání. Jen o den později byl všem nadějím konec. 14. srpna totiž bylo v Třemošenském rybníku za sídlištěm Bolevec na severním okraji Plzně nalezeno její tělo. Již na první pohled bylo zřejmé, že dívka byla zavražděna. Hlavu měla rozmlácenou nejméně sedmnácti ranami nějakým těžkým předmětem, navíc měla z předloktí vyříznutý dvanácticentimetrový proužek masa.

Třemošenský rybník před rekonsrukcí.jpg

Třemošenský rybník zvaný také "Židovák", kde bylo nalezeno tělo Jany Tokárové (na fotce před kompletní rekostrukcí z roku 2019)

Rozuzlení případu

Jelikož byl Huse posledním, s kým dívka byla, stal se samozřejmě ihned hlavním podezřelým. Když navíc německá policie sdělila, že Huseho již v minulosti několikrát stíhala za násilné delikty a je jim rovněž známo, že muž trpí sexuální deviací projevující se pitím lidské moči a pojídáním fekálií, podezření ještě zesílilo. Na žádost českých policistů začal po Husem a jeho manželce pátrat Interpol. Nakonec se jej i s jeho manželkou podařilo německým detektivům dopadnout na konci září ve městě Gartenleben nedaleko jeho bydliště v Halle. Němci vraha do České republiky nevydali, a tak vyšetřování i soudní proces proběhnul v Německu. Huse vyšetřovatelům přiznal, že dívku utloukl ranami heverem do hlavy. Poté vyřízl z jejího předloktí dvanácticentimetrový plátek masa, který prý snědl a z rány rovněž pil krev. Během této aktivity měl dosáhnout pohlavního uspokojení. V některých zdrojích je uvedenou, že zabité dívce několikrát kousl do nohy, a když zjistil, že není schopen pozřít syrové lidské maso, vyříznutou část přední končetiny už nesnědl, ale tuto verzi považujeme za méně důvěryhodnou. Bez zajímavosti není ani další svědectví, které u soudu zaznělo. Huse prý několikrát projevil touhu obětovat se a po svědcích požadoval, aby ihned po smrti z jeho masa připravili karbanátky a smíchané s krví je snědli. Toť jen jako náhled do další zvrhlé fantazie vraha.

Ohledně účasti manželky na vraždě se Hale vyjádřil negativně. Samotná žena pak sdělila, že o vraždě dívky ví, manželovi ale prý nijak nepomáhala.  Německý soud nakonec v roce 1995 na základě posudků psychiatrů shledal obžalovaného trestně odpovědným. Huse u soudu vypověděl, že se mu podobný zvrácený čin po několik měsíců před zabitím dívenky stále dokola odehrával před očima. Až uskutečněnou vraždou prý konečně ukojil své sexuální choutky. Soudce při vynášení rozsudku ocenil, že obžalovaný nezatajoval žádné detaily. Díky plnému přiznání, díky tomu, že svého činu údajně litoval a kvůli snížené příčetnosti, která u něj byla shledána, byl nakonec Huse za brutální vraždu dítěte odsouzen pouze k deseti letům a dvou měsícům odnětí svobody. V soudní síni byla při vynesení rozsudku přítomna i matka zavražděné  Jany, která vcelku pochopitelně po zaznění verdiktu nahlas vyjadřovala nesouhlas s výší trestu. Naštěstí jeho součástí je i následná ochranná léčba, která v praxi znamená to, že od společnosti bude oddělen, dokud lékaři neusoudí, že již pro ni není nebezpečný.  Dnes, pokud Ralf Huse žije, je mu 54 let.

  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2020 serialkillers.cz

Po plagiátech je aktivně pátráno

bottom of page