TOP Krimi seriály

Níže naleznete 15 nejlepších krimi seriálů, povětšinou alespoň trochu souvisejících s fenoménem sériových a masových vrahů. Seriály jsou rozděleny na ty, které byly natočeny na základě reálných případů a na ty, které jsou pouze fikcí. Budeme rádi, když nám do komentářů či vzkazů doporučíte seriál, který si myslíte, že nám uniknul a měl by do tohoto žebříčku patřit.

americký krimi seriál, 2017-2019, 2 série, 10 a 9 epizod, 1021 minut, ČSFD: 89%

Opravdu skvělý americký seriál o agentech FBI a o počátcích psychologického profilování pachatelů. Děj se odehrává po roce 1979, kdy velkou část seriálu tvoří rozhovory s nejznámějšími sériovými vrahy americké historie. Ti jsou ztvárněni velice věrohodně a realisticky, ostatně celý seriál se pevně drží skutečnosti, nikoli fikce. Mimo kriminálních případů je pak v seriálu věnována velká pozornost též životu speciálních agentů FBI - Holdena (Johnatan Groff) a Tenche (Holt McCallany). Režisér David Fincher.

Mindhunter.jpg

koprodukční československý seriál, 1989–1993, 4série, 2x8,2x5 epizod, 1296 minut, ČSFD: 86%

Výborný český seriál, který potavě mapuje historii kriminalistické vědy. Obsahuje ztvárnění reálných zločinů, při jejichž vyšetřování došlo k objevu významných kriminalistických postupů a metod. Seriál je hvězdně obsazený, kdy zmínit můžeme jména jako například: Boris Rösner, Petr Kostka, Ladislav Mrkvička, Ondřej Havelka, Vlasta Fabianová, Ladislav Frej st., Daniela Kolářová, Luděk Munzar, Ivan Trojan, Lubomír Lipský st., Viktor Preiss.

Dobrodružství_kiminalistiky_3.jpg

český krimi seriál, 2014 - 2016, 2 série, 14 a 8 epizod, 1356 minut, ČSFD: 87%

Velice povedený český kriminální seriál inspirovaný 14 skutečnými případy, které řešili po roce 1989 policisté z 1. oddělení (neboli oddělení vražd) odboru Obecné kriminality při pražském Krajském ředitelství Policie ČR. Spoluautorem scénáře je bývalý šéf pražské „mordparty“ plk. Josef Mareš. V seriálu hrají: Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, a další.

Případy 1. oddělení.jpg

americký krimi seriál, 2017-2020, 2 série, 2x 8 dílů, 688 min, ČSFD: 86%

Seriál v natočený v podbném duchu jako výše uvedený "Mindhunter". Tento však celý inspirovaný případem sériového vraha, tzv. "Unabombera", Teda Kaczynskeho, který pomocí podomácku vyrobených bomb zavraždil mezi lety 1978 - 1995 nejméně tři osoby a dalších 23 jich zranil.

Manhunt Unabomber poster.jpg

americká krimi minisérie, 2016, 1 série, 10 dílů, 442 minut, ČSFD 87%

Zpracování známého případu, který vstoupil do dějin nejen americké kriminalistiky. Šlo o případ dvojnásobné vraždy, kdy obětí se stala bývalá manželka úspěšného amerického fotbalisty a její přítel. V ostře sledovaném a slavném soudním procesu stál na lavici právě O. J. Simpson - sportovní hvězda a bývalý manžel oběti. V hlavních rolích: Sterling K. Brown, Cuba Gooding Jr., David Schwimmer, John TravoltaSarah Paulson, Bruce Greenwood Kenneth Choi, Nathan Lane a další.

American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._

německá filmová trilogie, 2016, 300 minut, ČSFD: 70%

Německá filmová trilogie o pravicově radikálním uskupení Nationalsozialistischer Untergrund (NSU; Nacionálně-socialistické podzemí), které od rozdělení Německa spáchalo na jeho území  mnoho kriminálních činů v čele s několika rasově motivovanými vraždami. Za 10 z nich je, mimo jiné, nyní souzena Beate Zschäpe, zadržená v roce 2011.

Mitten in Deutschland NSU.jpg

americká dokumentární série, 2019, 5 částí, 240 minut, ČSFD: 79%

Pětidílná dokumentární série od Netflixu o nechvalně známém americkém kočovném sériovém vrahovi a lháři Henry Lee Lucasovi, který podle svých slov zavraždil přes 100 osob. Režie Robert Kenner a Taki Oldham.

The confession killer poster.jpg

americká krimi minisérie, 2018, 9 dílů, 383 minut, ČSFD 79%

Dramatizace knihy Maureen Orth vypráví příběh amerického sériového vraha, Andrewa Cunanana (Darren Criss). Ten během roku 1997 zavraždil na několika místech USA 4 osoby. Jeho pátou obětí se stal slavný návrhář Gianni Versace, načež pachatel na útěku spáchal sebevraždu.

The Assassination of Gianni Versace - Am

český dokumentární krimi seriál, 2018, 9 epizod, ČSFD 63%

Investigativní novinář Janek Kroupa provádí diváky dokumentárním pořadem, který poodkrývá pozadí reálných český kriminálních případů let nedávno minulých. S kamerou navštěvuje blízké obětí, hovoří s tehdejšími vyšetřovateli, soudními lékaři a svědky. Poodkrývá tak komplexně jednotlivé případy a jejich dopady. 

Příběhy českých zločinů.jpg

polský historický krimi seriál, 2017, 10 epizod, 440 min, ČSFD 61%

Polský historický krimi seriál, jehož děj se odehrává v Krakově a okolí před 1. světovou válkou. Každá epizoda představuje samostatný kriminální případ. Scénář byl založen na skutečných zločinech, ke kterým došlo na přelomu 19. a 20. století v jižním Polsku, respektive tehdejším Rakousku-Uhersku.

Vraždy na přelomu století.jpg

americký historický krimi seriál, plánované vydání - 1. pol 2020

Historický seriál, který má začít někdy v 1. polovině roku 2020.  Seriál bude ztvárněním známé knižní stejnojmenné předlohy od E. Larsona, která se mimo jiné věnuje životu a činům sériového vraha Henryho Howarda Holmese. V hlavní roli Leonardo DiCaprio. Režie Martin Scorsese.

Devil in The White City kniha.jpg

TOP Seriály - fikce

americký krimi seriál, 2014 - 2019, 3 série, 3x8 dílů, 1445 minut, ČSFD 91%

Americký krimi mysteriózní seriál. Ústředními postavami jsou detektivové, kteří v každé řadě svádí boj nejen se závažným zločinem (v první řadě sériové vraždy dětí), ale i sami se sebou.  Hrají Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams

Temný případ.jpg

český krimi seriál, 1968–1969, 13 epizod, 621 minut, ČSFD 87%

Třináctidílný seriál kriminálních případů ze třicátých let 20. století podle povídek Jiřího Marka, kde pražská „mordparta“ v čele s policejním radou Vacátkem bojuje s podsvětím. Režie: Jiří Sequens st. Hrají: Jaroslav Marvan, Josef Bláha, Josef Vinklář, František Filipovský, Helena Růžičková, Luba Skořepová.

Hrisni lide mesta prazskeho.jpg

americký krimi seriál, 2006–2013, 6 sérií, 6 x 12 dílů, 5076 min, ČSFD 88%

Může i u policie pracovat sériový vrah? Ano! Hlavní postava amerického seriálu, inteligentní, okouzlující forenzní expert u miamské policie, se skvělým smyslem pro humor ve dne vraždy vyšetřuje a v noci je páchá. Řeč je o velmi populárním seriálu Dexter. Hlavní role: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Lauren Vélez, Desmond Harrington.

Dexter.jpg

český krimi seriál, 2017 - 2019, 2 série, 12 a 14 dílů,  ČSFD 49%

Český krimi seriál TV Prima, ve kterém se odborník na sériové vraždy Petr Kraj (Lukáš Vaculík) ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd. Hrají: Lukáš Vaculík, Kristýna Nováková-Fuitová, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková.

Temný kraj.jpg
  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2019 serialkillers.cz

Pošlete nám vzkaz