TOP Krimi seriály o vrazích

Žebříček 30 nejlepších krimi seriálů o sériových vrazích. Nechte se inspirovat seznamem  30 seriálů, ve kterém každé dílo alespoň trochu souvisí s tímto fenoménem sériových či masových vrahů. Seriály jsou rozděleny na ty, které jsou věnovány reálným případům, případně jsou jimi hodně inspirovány, a na ty, které jsou pouhou fikcí. Budeme rádi, když nám do komentářů či vzkazů doporučíte nějaký další, který nám uniknul, a měl by do tohoto seznamu patřit.

TOP Seriály o sériových vrazích - dle skutečnosti

krimi seriál, USA, 2017-2019, 2 série, 10 a 9 epizod, 1021 minut, ČSFD: 89%

Opravdu skvělý americký seriál o agentech FBI a o počátcích psychologického profilování pachatelů. Děj se odehrává po roce 1979, kdy velkou část seriálu tvoří rozhovory s nejznámějšími sériovými vrahy americké historie. Ti jsou ztvárněni velice věrohodně a realisticky, ostatně celý seriál se pevně drží skutečnosti, nikoli fikce. Mimo kriminálních případů je pak v seriálu věnována velká pozornost též životu speciálních agentů FBI - Holdena (Johnatan Groff) a Tenche (Holt McCallany). Režisér David Fincher.

Mindhunter.jpg

krimi seriál, Českoslovesnko, 1989–1993, 4série, 2x8,2x5 epizod, 1296 minut, ČSFD: 86%

Výborný český seriál, který potavě mapuje historii kriminalistické vědy. Obsahuje ztvárnění reálných zločinů, při jejichž vyšetřování došlo k objevu významných kriminalistických postupů a metod. Seriál je hvězdně obsazený, kdy zmínit můžeme jména jako například: Boris Rösner, Petr Kostka, Ladislav Mrkvička, Ondřej Havelka, Vlasta Fabianová, Ladislav Frej st., Daniela Kolářová, Luděk Munzar, Ivan Trojan, Lubomír Lipský st., Viktor Preiss.

Dobrodružství_kiminalistiky_3.jpg

dokumentární, Slovensko, 2006, 1 série, 36 epizod, 936 minut, ČSFD: 86%

Skvělý a zajímavý slovenský dokumentární seriál, ve kterém se autoři s odstupem času vracejí k nejznámnějším a nejzávažnějším kriminálním kauzám na území Slovenska v průběhu 20. století. K tomu používají poznatky expertů, vzpomínky vyšetřovatelů či původních svědků, případně autentické záběry z místa činu a následných rekonstrukcí.

Nejvecsie.jpg

krimi seriál, ČR, 2014 - 2016, 2 série, 14 a 8 epizod, 1356 minut, ČSFD: 87%

Velice povedený český kriminální seriál inspirovaný 14 skutečnými případy, které řešili po roce 1989 policisté z 1. oddělení (neboli oddělení vražd) odboru Obecné kriminality při pražském Krajském ředitelství Policie ČR. Spoluautorem scénáře je bývalý šéf pražské „mordparty“ plk. Josef Mareš. V seriálu hrají: Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, a další.

Případy 1. oddělení.jpg

dokumentární, USA, 2019, 1 série, 4 epizody, 235 minut, ČSFD: 85%

Americký dokumentární mini seriál od Netflixu, který obsahuje mnoho aktuálních rozhovorů se zainteresovanými osobami či archivních záběrů a audio nahrávek pořízených v cele smrti s Tedem Bundym. Vše dohromady tvoří šokující portrét nechvalně známého amerického sériového vraha.

Rozhovory_s_vrahem-_Výpověď_Teda_Bund

dokumentární, ČR, 2001, 1 série, 3 epizody, 168 minut, ČSFD: 87%

Třídílný dokumentární cyklus České televize představuje příběhy skutečných zločinců a vrahů, kteří spáchali zločin za který v bývalém Československu hrozil trest smrti. Autoři se věnují nejen pohnutkám, které vedly pachatele ke spáchání tak otřesných zločinů, ale také osudům obětí zločinů a všem dalším okolnostem ohledně vyšetřování.

krimi seriál, USA, 2017-2020, 2 série, 2x 8 dílů, 688 min, ČSFD: 86%

Seriál v natočený v podbném duchu jako výše uvedený "Mindhunter". Tento však celý inspirovaný případem sériového vraha, tzv. "Unabombera", Teda Kaczynskeho, který pomocí podomácku vyrobených bomb zavraždil mezi lety 1978 - 1995 nejméně tři osoby a dalších 23 jich zranil.

Manhunt Unabomber poster.jpg

krimi minisérie, USA, 2016, 1 série, 10 dílů, 442 minut, ČSFD 87%

Zpracování známého případu, který vstoupil do dějin nejen americké kriminalistiky. Šlo o případ dvojnásobné vraždy, kdy obětí se stala bývalá manželka úspěšného amerického fotbalisty a její přítel. V ostře sledovaném a slavném soudním procesu stál na lavici právě O. J. Simpson - sportovní hvězda a bývalý manžel oběti. V hlavních rolích: Sterling K. Brown, Cuba Gooding Jr., David Schwimmer, John TravoltaSarah Paulson, Bruce Greenwood Kenneth Choi, Nathan Lane a další.

American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._

dokumentární, ČR, 2017 - 2019, 2 série, 10 a 11 dílů,  ČSFD 87%

Cyklus půlhodinových dokumentů plných archivních materiálů. Jednotlivé díly nabízí pohled do zákulisí vyšetřování nejznámějších porevolučních kriminálních kauz České republiky. Diváci se prostřednictvím dokumentu mohou podívat na práci nejrůznějších policejních složek a slyšet to, co o zločinech vypovídají vyšetřující policisté, příbuzní obětí či samotní pachatelé. Dokumentem provází Mirek Vaňura.

Legendy kriminalistiky.jpg

filmová trilogie, Německo, 2016, 300 minut, ČSFD: 70%

Německá filmová trilogie o pravicově radikálním uskupení Nationalsozialistischer Untergrund (NSU; Nacionálně-socialistické podzemí), které od rozdělení Německa spáchalo na jeho území  mnoho kriminálních činů v čele s několika rasově motivovanými vraždami. Za 10 z nich je, mimo jiné, nyní souzena Beate Zschäpe, zadržená v roce 2011.

Mitten in Deutschland NSU.jpg

dokumentární série, USA, 2019, 5 částí, 240 minut, ČSFD: 79%

Pětidílná dokumentární série od Netflixu o nechvalně známém americkém kočovném sériovém vrahovi a lháři Henry Lee Lucasovi, který podle svých slov zavraždil přes 100 osob. Režie Robert Kenner a Taki Oldham.

The confession killer poster.jpg

krimi minisérie, USA, 2018, 9 dílů, 383 minut, ČSFD 79%

Dramatizace knihy Maureen Orth vypráví příběh amerického sériového vraha, Andrewa Cunanana (Darren Criss). Ten během roku 1997 zavraždil na několika místech USA 4 osoby. Jeho pátou obětí se stal slavný návrhář Gianni Versace, načež pachatel na útěku spáchal sebevraždu.

The Assassination of Gianni Versace - Am

dokumentární, ČR, 2018, 9 epizod, ČSFD 63%

Investigativní novinář Janek Kroupa provádí diváky dokumentárním pořadem, který poodkrývá pozadí reálných český kriminálních případů let nedávno minulých. S kamerou navštěvuje blízké obětí, hovoří s tehdejšími vyšetřovateli, soudními lékaři a svědky. Poodkrývá tak komplexně jednotlivé případy a jejich dopady. 

Příběhy českých zločinů.jpg

historický krimi seriál, Polsko, 2017, 10 epizod, 440 min, ČSFD 61%

Polský historický krimi seriál, jehož děj se odehrává v Krakově a okolí před 1. světovou válkou. Každá epizoda představuje samostatný kriminální případ. Scénář byl založen na skutečných zločinech, ke kterým došlo na přelomu 19. a 20. století v jižním Polsku, respektive tehdejším Rakousku-Uhersku.

Vraždy na přelomu století.jpg

historický krimi seriál, USA, plánované vydání - 1. čtvrletí 2021

Historický seriál, který má začít někdy v 1. polovině roku 2020.  Seriál bude ztvárněním známé knižní stejnojmenné předlohy od E. Larsona, která se mimo jiné věnuje životu a činům sériového vraha Henryho Howarda Holmese. V hlavní roli Leonardo DiCaprio. Režie Martin Scorsese.

Devil in The White City kniha.jpg
  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2019 serialkillers.cz

Pošlete nám vzkaz