TOP Krimi seriály o vrazích

Žebříček 30 nejlepších krimi seriálů o sériových vrazích. Nechte se inspirovat seznamem  30 seriálů, ve kterém každé dílo alespoň trochu souvisí s tímto fenoménem sériových či masových vrahů. Seriály jsou rozděleny na ty, které jsou věnovány reálným případům, případně jsou jimi hodně inspirovány, a na ty, které jsou pouhou fikcí. Budeme rádi, když nám do komentářů či vzkazů doporučíte nějaký další, který nám uniknul, a měl by do tohoto seznamu patřit.

TOP Seriály o sériových vrazích - dle skutečnosti

krimi seriál, USA, 2017-2019, 2 série, 10 a 9 epizod, 1021 minut, ČSFD: 89%

Skvělý americký seriál o agentech FBI a o počátcích psychologického profilování pachatelů. Děj se odehrává po roce 1979, kdy velkou část seriálu tvoří rozhovory s nejznámějšími sériovými vrahy americké historie. Ti jsou ztvárněni velice věrohodně a realisticky, ostatně celý seriál se snaží úzce držet skutečnosti. Mimo kriminálních případů je pak v seriálu věnována velká pozornost též životu speciálních agentů FBI - Holdena (Johnatan Groff) a Tenche (Holt McCallany). Režisér David Fincher.

Mindhunter.jpg

krimi seriál, Českoslovesnko, 1989–1993, 4série, 2x8,2x5 epizod, 1296 minut, ČSFD: 86%

Výborný československý seriál, který poutavě mapuje historii kriminalistické vědy. Obsahuje ztvárnění reálných zločinů, při jejichž vyšetřování došlo k objevu a prvnímu využití významných kriminalistických postupů a metod. Seriál je hvězdně obsazený, kdy zmínit můžeme jména jako například: Boris Rösner, Petr Kostka, Ladislav Mrkvička, Ondřej Havelka, Vlasta Fabianová, Ladislav Frej st., Daniela Kolářová, Luděk Munzar, Ivan Trojan, Lubomír Lipský st., Viktor Preiss.

Dobrodružství_kiminalistiky_3.jpg

dokumentární, Slovensko, 2006, 1 série, 36 epizod, 936 minut, ČSFD: 86%

Skvělý slovenský dokumentární seriál, ve kterém se autoři s odstupem času vracejí k nejznámnějším a nejzávažnějším kriminálním kauzám na území Slovenska v průběhu 20. století. K tomu používají poznatky expertů, vzpomínky vyšetřovatelů, navinářů či původních svědků. Vše doprovází autentické záběry z místa činu a následných rekonstrukcí.

Nejvecsie.jpg

dokumentární, USA, 2019, 1 série, 4 epizody, 235 minut, ČSFD: 85%

Poutavá americká dokumentární mini série od Netflixu, která se věnuje jednomu z nejznámějších sériových vrahů vůbec. Diváku přináší mnoho rozhovorů se zainteresovanými osobami, mnoho archivních záběrů a hlavně audio nahrávek pořízených v cele smrti s Tedem Bundym. Vše dohromady tvoří ucelený portrét nechvalně známého amerického sériového vraha.

Rozhovory_s_vrahem-_Výpověď_Teda_Bund

krimi seriál, ČR, 2014 - 2016, 2 série, 14 a 8 epizod, 1356 minut, ČSFD: 87%

Velice povedený český kriminální seriál inspirovaný 14 skutečnými případy, které řešili po roce 1989 policisté z 1. oddělení (neboli oddělení vražd) odboru Obecné kriminality při pražském Krajském ředitelství Policie ČR. Spoluautorem scénáře je bývalý šéf pražské „mordparty“ plk. Josef Mareš. V seriálu hrají: Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, a další.

Případy 1. oddělení.jpg

dokumentární, ČR, 2001, 1 série, 3 epizody, 168 minut, ČSFD: 87%

Zdařilý třídílný dokumentární cyklus České televize představuje příběhy skutečných zločinců a vrahů, kteří spáchali zločin, za který v tehdejším Československu hrozil trest smrti. Autoři se věnují nejen pohnutkám, které vedly pachatele ke spáchání tak otřesných zločinů, ale také osudům obětí zločinů a všem dalším okolnostem vyšetřování.

dokumentární krimi seriál, USA, 2015-2018, 2 x 10 dílů, 1250 min, ČSFD: 91%

Skvělý americký dokumentární seriál od Netflixu, který vypráví příběh Stevena Averyho, muže, jenž (možná) strávil za mřížemi nespravedlivě 18 let za pokus o vraždu, aby 2 roky po svém propuštění (možná) vraždil doopravdy. Podívejte se na zoubek spornému případu, který plní americká média dodnes..

Jak vyrobit vraha.jpg

krimi seriál, USA, 2017-2020, 2 série, 2x 8 dílů, 688 min, ČSFD: 86%

Seriál natočený v podbném duchu jako  "Mindhunter". Tento však celý inspirovaný případem sériového vraha, tzv. "Unabombera", Teda Kaczynskeho, který pomocí podomácku vyrobených bomb zavraždil mezi lety 1978 - 1995 nejméně tři osoby a dalších 23 jich zranil.

Manhunt Unabomber poster.jpg

dokumentární krimi seriál, Slovensko, 2015-2017, 2 x 12 epizod, 724 min, ČSFD 90%

Povedený slovenský krimi dokumentární seriál, který ve dvou sériích pojednává o vzestupech a pádech mafie na Slovensku od počátku 90. let. Každá epizoda se věnuje jinému gangsterovi, včetně třeba mafiána a sériového vraha Mikuláše Černáka. V pořadu vystupují bývalí vyšetřovatelé, novináři, znalci a svědci, vše doplněno dobovými fotkami a záběry.

Mafiáni.jpg

dokumentární seriál, USA, 2015, 6 epizod, 269 min, ČSFD 90%

Vynikající americký dokumentární seriál z produkce HBO vynáší na světlo dlouho pohřbené informace o řadě nevyjasněných zločinů, včetně několika vražd, a muži podezřelém z jejich spáchání - Robertu Durstovi, potomku miliardářské rodiny Durstových, který s tvůrci dokumentu spolupracoval.

Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta.jpeg

dokumentární krimi seriál, USA, 2020, 5 epizod, 231 min, ČSFD 76%

Americká dokumentární minisérie z produkce Amazonu, ve které se po 40 letech mlčení vyjadřuje a vzpomíná na Teda Bundyho jeho bývalá dlouholetá partnerka Elizabeth Kendall a její dcera Molly. Spolu s diváky se obě podělí o své zážitky, zkušenosti a také podrobnosti o tomto asi nejznámějším americkém sériovém vrahovi.

Ted Bundy - Falling for a Killer.jpg

krimi minisérie, USA, 2016, 1 série, 10 dílů, 442 minut, ČSFD 87%

Zpracování známého případu, který vstoupil do dějin nejen americké kriminalistiky. Šlo o případ dvojnásobné vraždy, kdy obětí se stala bývalá manželka úspěšného amerického fotbalisty a její přítel. V ostře sledovaném a slavném soudním procesu stál na lavici právě O. J. Simpson - sportovní hvězda a bývalý manžel oběti. V hlavních rolích: Sterling K. Brown, Cuba Gooding Jr., David Schwimmer, John TravoltaSarah Paulson, Bruce Greenwood Kenneth Choi, Nathan Lane a další.

American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._

krimi minisérie, Austrálie, 2015, 2 díly, 90 min, ČSFD 79%

Dvoudílná australská minisérie natočená dle případu asi nejznámejšího, nejkrutějšího a nejbrutálnějšího sériového vraha Austrálie - Ivana Milata. Vydařené kriminální drama se rovněž věnuje příběhu detektiv Paula Gordona, který Milata vypátral a zatkl. Hrají: Richard Cawthorne, Geoff Morrell, David Field, Craig Hall.

Catching Milat.jpg

dokumentární krimi seriál, USA, 2017-2019, 2 x 6 epizod, 499 min, ČSFD 80%

Americký dokumentární seriál od Netflixu o skutečných zločinech, který zkoumá případy, ve kterých lidé usvědčení z vraždy tvrdí, že jejich přiznání byla vynucená, nedobrovolná nebo falešná. V seriálu plného autentických záběrů z výslechů může divák sledovat jaké nejrůznější cesty můžou vést k přiznání - místu odkud je již těžká cesta zpět.

Záznam přiznání.jpg

dokumentární krimi seriál, VB, 2018-2020, 2 x 10 epizod, 410 min, ČSFD 79%

Britská dokumentární „true crime“ série od Netflixu vypráví příběhy nechvalně známých vrahů. Schéma jednotlivých dílů je vždy stejné. Nejprve své příběhy převypráví ze svého pohledu samotní vrazi, aby jejich verze pak byla konfrontována s verzí příbuzných obětí, detektivů, prokurátorů, právníků a dalších zainteresovaných osob. Divák tak má možnost přemýšlet o motivech, ale i o tom, proč se z dotyčných vrazi vůbec stali.

Já jsem vrah.jpg

dokumentární, ČR, 2017 - 2019, 2 série, 10 a 11 dílů,  ČSFD 87%

Cyklus půlhodinových dokumentů plných archivních materiálů. Jednotlivé díly nabízí pohled do zákulisí vyšetřování nejznámějších porevolučních kriminálních kauz České republiky. Diváci se prostřednictvím dokumentu mohou podívat na práci nejrůznějších policejních složek a slyšet to, co o zločinech vypovídají vyšetřující policisté, příbuzní obětí či samotní pachatelé. Dokumentem provází Mirek Vaňura.

Legendy kriminalistiky.jpg

dokumentární seriál, Francie, 2019, 5 epizod, 298 minut, ČSFD: 79%

Francouzská dokumentární krimi série od Netflixu, která se věnuje vraždě čtyřletého chlapečka a mladému páru rodičů, kteří následně musí podstoupit náročnou bitvu o odhalení a nalezení zdánlivě nepolapitelného zabijáka jejich dítěte.

Grégory.jpg

krimi minisérie, VB, 2020, 3 díly, 180 minut, ČSFD 79%

Britská krimi minisérie sledující jeden z nejnechvalněji proslulých případů v historii britského zločinu, který se točí kolem sériového vraha Dennise Nilsena, který v letech 1978 a 1983 zavraždil ve svém bytě nejméně 12 chlapců. Seriál je vyprávěný očima tří mužů – Dennise Nilsena (David Tennant), hlavního vyšetřovatele Petera Jaye (Daniel Mays) a spisovatele Briana Masterse (Jason Watkins).

Des.jpg

filmová trilogie, Německo, 2016, 300 minut, ČSFD: 70%

Německá filmová trilogie o pravicově radikálním uskupení Nationalsozialistischer Untergrund (NSU; Nacionálně-socialistické podzemí), které od rozdělení Německa spáchalo na jeho území  mnoho kriminálních činů, v čele s několika rasově motivovanými vraždami. Za 10 z nich je, mimo jiné, nyní souzena Beate Zschäpe, zadržená v roce 2011.

Mitten in Deutschland NSU.jpg

dokumentární série, USA, 2019, 5 částí, 240 minut, ČSFD: 79%

Pětidílná dokumentární série od Netflixu o nechvalně známém americkém kočovném sériovém vrahovi a také lháři - Henry Lee Lucasovi, který podle svých slov zavraždil přes 100 osob. Režie Robert Kenner a Taki Oldham.

The confession killer poster.jpg
  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2021 serialkillers.cz

Pošlete nám vzkaz