TOP Krimi seriály o vrazích

Žebříček 50 nejlepších krimi seriálů o vrazích. Nechte se inspirovat seznamem  50 seriálů, ve kterém každé dílo alespoň trochu souvisí s fenoménem sériových či masových vrahů. Seriály jsou rozděleny na ty, které jsou věnovány reálným případům, případně jsou jimi inspirovány, a na ty, které jsou pouhou fikcí. Budeme rádi, když nám do komentářů či vzkazů doporučíte nějaký další, který nám uniknul, a měl by do tohoto seznamu patřit. Aktualizováno 23. 5. 2021

TOP Seriály o sériových vrazích - dle skutečnosti

krimi seriál, USA, 2017-2019, 2 série, 10 a 9 epizod, 1021 minut, ČSFD: 89%

Skvělý americký seriál o agentech FBI a o počátcích psychologického profilování pachatelů. Děj se odehrává po roce 1979, kdy velkou část seriálu tvoří rozhovory s nejznámějšími sériovými vrahy americké historie. Ti jsou ztvárněni velice věrohodně a realisticky, ostatně celý seriál se snaží úzce držet skutečnosti. Mimo kriminálních případů je pak v seriálu věnována velká pozornost též životu speciálních agentů FBI - Holdena (Johnatan Groff) a Tenche (Holt McCallany). Režisér David Fincher.

Mindhunter.jpg
Mindhunter 2.jpg
Mindhunter - David Berkowitz.jpg
Mnidhunter Ed Kemper.jpg

krimi seriál, Českoslovesnko, 1989–1993, 4série, 2x8,2x5 epizod, 1296 minut, ČSFD: 86%

Výborný československý seriál, který poutavě mapuje historii kriminalistické vědy. Obsahuje ztvárnění reálných zločinů, při jejichž vyšetřování došlo k objevu a prvnímu využití významných kriminalistických postupů a metod. Seriál je hvězdně obsazený, kdy zmínit můžeme jména jako například: Boris Rösner, Petr Kostka, Ladislav Mrkvička, Ondřej Havelka, Vlasta Fabianová, Ladislav Frej st., Daniela Kolářová, Luděk Munzar, Ivan Trojan, Lubomír Lipský st., Viktor Preiss.

Dobrodružství_kiminalistiky_3.jpg
Dobrodružství_kriminalistiky.jpg
Dobrodružství_kriminlistiky_O._Havelka.j

dokumentární, USA, 2019, 1 série, 4 epizody, 235 minut, ČSFD: 85%

Poutavá americká dokumentární mini série od Netflixu, která se věnuje jednomu z nejznámějších sériových vrahů vůbec. Diváku přináší mnoho rozhovorů se zainteresovanými osobami, mnoho archivních záběrů a hlavně audio nahrávek pořízených v cele smrti s Tedem Bundym. Vše dohromady tvoří ucelený portrét nechvalně známého amerického sériového vraha.

Rozhovory_s_vrahem-_Výpověď_Teda_Bund
Rozhovory_s_vrahem-Výpověď_Teda_Bundy
Rozhovory_s_vrahem_-_Výpověď_Teda_Bun

dokumentární, Slovensko, 2006, 1 série, 36 epizod, 936 minut, ČSFD: 86%

Skvělý slovenský dokumentární seriál, ve kterém se autoři s odstupem času vracejí k nejznámnějším a nejzávažnějším kriminálním kauzám na území Slovenska v průběhu 20. století. K tomu používají poznatky expertů, vzpomínky vyšetřovatelů, navinářů či původních svědků. Vše doprovází autentické záběry z místa činu a následných rekonstrukcí.

Nejvecsie.jpg
najvacsie-kriminalne-pripady-slovenska A
Najvacsie krimi pripady Slovenska.jpg

dokumentární minisérie, USA, 2021, 4 díly, 189 min, ČSFD 82%

Dokumentární mini série od Netflixu, ve které vyšetřovatelé a svědci vzpomínají na otřesné vraždy, které páchal vrah známý jako Noční Slídič  - Richard Ramirez, který v letech 1984 – 1985 kolem Los Angeles a San Franciska zavraždil nejméně 14 lidí. Ramirez byl nakonec odsouzen k trestu smrti, ale dříve, než byl vykonán, v roce 2013 zemřel.

Night Stalker - Hon na vraha.jpg
Night Stalker- The Hunt For a Serial Kil
Night Stalker- The Hunt For a Serial Kil
Night Stalker- The Hunt For a Serial Kil

krimi seriál, ČR, 2014 - 2016, 2 série, 14 a 8 epizod, 1356 minut, ČSFD: 87%

Velice povedený český kriminální seriál inspirovaný 14 skutečnými případy, které řešili po roce 1989 policisté z 1. oddělení (neboli oddělení vražd) odboru Obecné kriminality při pražském Krajském ředitelství Policie ČR. Spoluautorem scénáře je bývalý šéf pražské „mordparty“ plk. Josef Mareš. V seriálu hrají: Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, a další.

Případy 1. oddělení.jpg
Případy 1. oddělení 2.jpg
případy 1. oddělení 3.jpg

krimi minisérie, VB, 2021, 8 dílů, 461 min, ČSFD 83%

Britská krimi minisérie Netflixu, které je natočená podle případu sériového vraha Charlese Sobhraje přezdívaného Had. Ten v letech 1972-1976 usmrtil v Indii, Nepálu a Thajsku možná až 24 osob. Ač se Sobhraje podařilo odsoudit pouze za dvě vraždy, byl mu udělen trest doživotního vězení, který si dodnes odpykává v Khátmándské věznici. Hrají: Jenna Coleman, Tahar Rahim, Ellie Bamber.

The Serpent.jpg
The Serpent screen.jpg
The Serpent screen 3.jpg
The Serpent screen 2.jpg

dokumentární, ČR, 2001, 1 série, 3 epizody, 168 minut, ČSFD: 87%

Zdařilý třídílný dokumentární cyklus České televize představuje příběhy skutečných zločinců a vrahů, kteří spáchali zločin, za který v tehdejším Československu hrozil trest smrti. Autoři se věnují nejen pohnutkám, které vedly pachatele ke spáchání tak otřesných zločinů, ale také osudům obětí zločinů a všem dalším okolnostem vyšetřování.

dokumentární krimi seriál, USA, 2015-2018, 2 x 10 dílů, 1250 min, ČSFD: 91%

Skvělý americký dokumentární seriál od Netflixu, který vypráví příběh Stevena Averyho, muže, jenž (možná) strávil za mřížemi nespravedlivě 18 let za pokus o vraždu, aby 2 roky po svém propuštění (možná) vraždil doopravdy. Podívejte se na zoubek spornému případu, který plní americká média dodnes..

Jak vyrobit vraha.jpg
Jak vyrobit vraha - Steven Avery 2.jpg
Jak vyrobit vraha screen.jpg
Jak vyrobit vraha - Steven Avery.jpg

krimi seriál, USA, 2017-2020, 2 série, 2x 8 dílů, 688 min, ČSFD: 86%

Seriál natočený v podbném duchu jako  "Mindhunter". Tento však celý inspirovaný případem sériového vraha, tzv. "Unabombera", Teda Kaczynskeho, který pomocí podomácku vyrobených bomb zavraždil mezi lety 1978 - 1995 nejméně tři osoby a dalších 23 jich zranil.

Manhunt Unabomber poster.jpg

dokumentární krimi seriál, Slovensko, 2015-2017, 2 x 12 epizod, 724 min, ČSFD 90%

Povedený slovenský krimi dokumentární seriál, který ve dvou sériích pojednává o vzestupech a pádech mafie na Slovensku od počátku 90. let. Každá epizoda se věnuje jinému gangsterovi, včetně třeba mafiána a sériového vraha Mikuláše Černáka. V pořadu vystupují bývalí vyšetřovatelé, novináři, znalci a svědci, vše doplněno dobovými fotkami a záběry.

Mafiáni.jpg
Mafiáni - Súmrak bosssov screen 2.jpg
Mafiáni Súmrak bossov screen.jpg

krimi seriál, Rusko, 2015, 16 dílů, 840 min, ČSFD 82%

Ruský kriminální seriál, v němž jsou některé epizody volně inspirovány reálnými případy ruských sériových vrahů. Hlavní postavou je mladá ambiciózní absolventka školy pro bezpečnostní složky, která se stane parťákem svého vzoru – detektiva, jehož metody nakonec ani trochu nenaplňují její očekávání. Hrají: Konstantin Chabenskij, Paulina Andrejeva, Jurij Kolokolnikov.

The Method.jpg
The Method screen 3.jpg
The Method screen 2.jpg
The Method screen.jpg

dokumentární seriál, USA, 2015, 6 epizod, 269 min, ČSFD 90%

Vynikající americký dokumentární seriál z produkce HBO vynáší na světlo dlouho pohřbené informace o řadě nevyjasněných zločinů, včetně několika vražd, a muži podezřelém z jejich spáchání - Robertu Durstovi, potomku miliardářské rodiny Durstových, který s tvůrci dokumentu spolupracoval.

Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta.jpeg
Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta scree
Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta scree
Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta scree

dokumentární minisérie, VB, 2020,4 díly, 195 min, ČSFD 76%

Dokumentární mini série od Netflixu, ve které vyšetřovatelé a svědci vzpomínají na ohavné vraždy, které na sklonku 70. let páchal na severu Anglie vrah známý jako Yorkshirský rozparovač  - Peter Sutcliffe, který usmrtil minimálně 13 žen a 7 další se zabít pokusil. Nakonec byl odsouzen na doživotí a v roce 2020 ve vězení zemřel.

The Ripper.jpg
The Ripper screen.jpg
The Ripper screen 3.jpg
The-Ripper-Netflix.jpg

dokumentární krimi seriál, USA, 2020, 5 epizod, 231 min, ČSFD 76%

Americká dokumentární minisérie z produkce Amazonu, ve které se po 40 letech mlčení vyjadřuje a vzpomíná na Teda Bundyho jeho bývalá dlouholetá partnerka Elizabeth Kendall a její dcera Molly. Spolu s diváky se obě podělí o své zážitky, zkušenosti a také podrobnosti o tomto asi nejznámějším americkém sériovém vrahovi.

Ted Bundy - Falling for a Killer.jpg
Ted Bundy - Falling for a Killer screen.
Ted Bundy - Falling for a Killer - Eliza
Ted Bundy - Falling for a Killer  - Moll

krimi minisérie, USA, 2016, 1 série, 10 dílů, 442 minut, ČSFD 87%

Zpracování známého případu, který vstoupil do dějin nejen americké kriminalistiky. Šlo o případ dvojnásobné vraždy, kdy obětí se stala bývalá manželka úspěšného amerického fotbalisty a její přítel. V ostře sledovaném a slavném soudním procesu stál na lavici právě O. J. Simpson - sportovní hvězda a bývalý manžel oběti. V hlavních rolích: Sterling K. Brown, Cuba Gooding Jr., David Schwimmer, John TravoltaSarah Paulson, Bruce Greenwood Kenneth Choi, Nathan Lane a další.

American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._
American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._
American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._
American_Crime_Story_–_Lid_versus_O._J._

dokumentární krimi minisérie, USA, 2019, 3 díly, 187 min, ČSFD 84%

Dokumentární minisérie od Netflixu, ve které hrozivá videa vyšinutého mladíka, na kterých zabije dvě kočky, donutí skupinku amatérských internetových detektivů pustit se do riskantního pronásledování, které je vtáhne do temného zákoutí internetu. Podaří se zvířecího tyrana dopadnout dříve, než stačí ublížit nějakému člověku?

Don't F--k with Cats - Hunting an Intern
Don't F--k with Cats- Hunting an Interne
Don't F--k with Cats- Hunting an Interne
Don't F--k with Cats- Hunting an Interne

dokumentární série, USA, 2019, 5 částí, 240 minut, ČSFD: 79%

Pětidílná dokumentární série od Netflixu o nechvalně známém americkém kočovném sériovém vrahovi a také lháři - Henry Lee Lucasovi, který podle svých slov zavraždil přes 100 osob. Režie Robert Kenner a Taki Oldham.

The confession killer poster.jpg
The confession killer1.jpg
The Confession Killer - H. L. Lucas.jpg

krimi minisérie, Austrálie, 2015, 2 díly, 90 min, ČSFD 79%

Dvoudílná australská minisérie natočená dle případu asi nejznámejšího, nejkrutějšího a nejbrutálnějšího sériového vraha Austrálie - Ivana Milata. Vydařené kriminální drama se rovněž věnuje příběhu detektiv Paula Gordona, který Milata vypátral a zatkl. Hrají: Richard Cawthorne, Geoff Morrell, David Field, Craig Hall.

Catching Milat.jpg
Catching Milat 2.jpg
CAtching Milat 3.jpg
Catching Milat 4.jpg

krimi minisérie, VB, 2020, 3 díly, 180 minut, ČSFD 79%

Britská krimi minisérie sledující jeden z nejnechvalněji proslulých případů v historii britského zločinu, který se točí kolem sériového vraha Dennise Nilsena, který v letech 1978 a 1983 zavraždil ve svém bytě nejméně 12 chlapců. Seriál je vyprávěný očima tří mužů – Dennise Nilsena (David Tennant), hlavního vyšetřovatele Petera Jaye (Daniel Mays) a spisovatele Briana Masterse (Jason Watkins).

Des.jpg
Des screen 3.jpg
Des screen 2.jpg
Des screen.jpg
  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2021 serialkillers.cz

Pošlete nám vzkaz

Děkujeme! Zpráva byla odeslána.