top of page

TOP Krimi seriály o vrazích

Žebříček 75 nejlepších krimi seriálů o vrazích. Nechte se inspirovat seznamem 75 true crime seriálů, ve kterém každé dílo alespoň trochu souvisí s fenoménem sériových či masových vrahů. Seriály jsou rozděleny na ty, které jsou věnovány reálným případům, případně jsou jimi alespoň inspirovány, a na ty, které jsou pouhou fikcí. Budeme rádi, když nám do komentářů či vzkazů doporučíte nějaký další, který nám uniknul, a měl by do tohoto seznamu patřit.

TOP Seriály o vrazích - dle skutečnosti - část 2

dokumentární krimi seriál, USA, 2017-2019, 2 x 6 epizod, 499 min, ČSFD 80%

Americký dokumentární seriál od Netflixu o skutečných zločinech, který zkoumá případy, ve kterých lidé usvědčení z vraždy tvrdí, že jejich přiznání byla vynucená, nedobrovolná nebo falešná. V seriálu plného autentických záběrů z výslechů může divák sledovat jaké nejrůznější cesty můžou vést k přiznání - místu odkud je již těžká cesta zpět.

Záznam přiznání.jpg
Záznam přiznání screen 2.jpg
Záznam přiznání screen 3.jpg
Záznam přiznání screen.jpg

dokumentární minisérie, USA, 2021, 4 díly, 240 min, ČSFD 77%

Další zajímavá dokumentární minisérie od Netflixu. Tentokrát věnující se případu takzvaného „Samova syna“ – Davida Berkowitze, který v letech 1976 – 1977 uvrhl na 367 dní celý New York do strachu. Během tohoto období zvraždil 6 lidí a dalších 7 zranil. Případ se stal celoživotní obsesí pro novináře Mauryho Terryho, jehož očima je celý případ prezentován.

The Sons of Sam - A Descent into Darknes
The Sons of Sam - A Descent into Darknes
The Sons of Sam - A Descent into Darknes
The Sons of Sam - A Descent into Darknes

dokumentární krimi seriál, USA, 2020, 6 epizod, 331 min, ČSFD 85%

Americká dokumentární „true crime“ minisérie od Netflixu u které již během prvních pár minut pochopíte, že upozornění, že její sledování není pro slabé povahy, je zcela na místě. Brutální vražda chlapce a soudní procesy s jeho opatrovníky a sociálními pracovníky vedou k otázce, jestli systém dokáže ochránit bezbranné děti.

The Trials of Gabriel Fernandez.jpg
The Trials of Gabriel Fernandez screen.j
The Trials of Gabriel Fernandez screen 2
The Trials of Gabriel Fernandez screen 3

dokumentární krimi seriál, VB, 2018-2020, 2 x 10 epizod, 410 min, ČSFD 79%

Britská dokumentární „true crime“ série od Netflixu vypráví příběhy nechvalně známých vrahů. Schéma jednotlivých dílů je vždy stejné. Nejprve své příběhy převypráví ze svého pohledu samotní vrazi, aby jejich verze pak byla konfrontována s verzí příbuzných obětí, detektivů, prokurátorů, právníků a dalších zainteresovaných osob. Divák tak má možnost přemýšlet o motivech, ale i o tom, proč se z dotyčných vrazi vůbec stali.

Já jsem vrah.jpg
Já jsem vrah - vrazi.jpg
Já jsem vrah Lindsay-Haugen.jpg
Já jsem vrah dAvid Barnett.jpg

dokumentární minisérie, USA, 2020, 6 dílů, 360 min, ČSFD 70%

Dokumentární seriál z produkce HBO, který se věnuje případu brutálního vraha přezdívaného “zabiják ze zlatého státu," který v Kalifornii na sklonku 70. a počátkem 80. let 20. století zavraždil nejméně 13 žen a dalších 50 znásilnil. Tajemného vraha se podařilo dopadnout až v roce 2018, kdy se ukázalo, že šlo o muže jménem Joseph James DeAngelo, který byl v době svého běsnění policistou.

I'll Be Gone in the Dark.jpg
I'll Be Gone in the Dark HBO screen4.web
I'll Be Gone in the Dark HBO screen2.web
I'll Be Gone in the Dark HBO screen3.web

dokumentární, ČR, 2017 - 2019, 2 série, 10 a 11 dílů,  ČSFD 87%

Cyklus půlhodinových dokumentů plných archivních materiálů. Jednotlivé díly nabízí pohled do zákulisí vyšetřování nejznámějších porevolučních kriminálních kauz České republiky. Diváci se prostřednictvím dokumentu mohou podívat na práci nejrůznějších policejních složek a slyšet to, co o zločinech vypovídají vyšetřující policisté, příbuzní obětí či samotní pachatelé. Dokumentem provází Mirek Vaňura.

Legendy kriminalistiky.jpg
Lefendy kriminalistiky 2.jpg
Legendy kriminalistiky 3.jpg

dokumentární krimi, USA, 2019, 2 díly, 140 min, ČSFD 82%

Dvoudílný dokumentární seriál z produkce HBO, který se noří hluboko do případu sebevraždy mladého chlapce, který šokoval celý národ. Michelle Carterová posílala svému příteli Conradu Royovi textové zprávy, v nichž ho povzbuzovala k sebevraždě. Tehdy sedmnáctiletá Carterová byla obžalována jako dospělá a mnozí považovali její jednání za nemorální, až za hraničící s vraždou. Bylo tomu opravdu tak?

I Love You, Now Die - The Commonwealth v
I Love You, Now Die - The Commonwealth v
I Love You, Now Die - The Commonwealth v
I Love You, Now Die - The Commonwealth v

dokumentární seriál, Francie, 2019, 5 epizod, 298 minut, ČSFD: 79%

Francouzská dokumentární krimi série od Netflixu, která se věnuje vraždě čtyřletého chlapečka a mladému páru rodičů, kteří následně musí podstoupit náročnou bitvu o odhalení a nalezení zdánlivě nepolapitelného zabijáka jejich dítěte.

Grégory.jpg
grégory screen.jpg
Grégory screen 3.jpg
grégory screen 2.jpg

filmová trilogie, Německo, 2016, 300 minut, ČSFD: 70%

Německá filmová trilogie o pravicově radikálním uskupení Nationalsozialistischer Untergrund (NSU; Nacionálně-socialistické podzemí), které od rozdělení Německa spáchalo na jeho území  mnoho kriminálních činů, v čele s několika rasově motivovanými vraždami. Za 10 z nich je, mimo jiné, nyní souzena Beate Zschäpe, zadržená v roce 2011.

Mitten in Deutschland NSU.jpg
Terorité hákového kříže 1.jpg
Mitten-in-Deutschland-NSU-Die-Tter.jpg
Terorité hákového kříže.jpg

krimi minisérie, USA, 2018, 9 dílů, 383 minut, ČSFD 79%

Dramatizace knihy Maureen Orth vypráví příběh amerického sériového vraha, Andrewa Cunanana (Darren Criss). Ten během roku 1997 zavraždil na několika místech USA 4 osoby. Jeho pátou obětí se stal slavný návrhář Gianni Versace, načež pachatel na útěku spáchal sebevraždu.

The Assassination of Gianni Versace - Am
Darren Criss as Andrew Cunnan - American
American_Crime_Story_–_The_Assassination

dokumentární minisérie, USA, 2021, 6 dílů, 308 min. IMDB 7,3

Americká dokumentární minisérie, kterou natočilo NBC News Studios, věnující se případu známého amerického sériového vraha Johna Wayna Gacyho, která diváky láká především na řadu doposud nezveřejněných materiálů. Dostupná na streamovací platformě Peacock.

John Wayne Gacy - Devil in Disguise.jpg
John-Wayne-Gacy-2.jpg
gacy mugshot.jpg
john-wayne-gacywithrosalinecarter.jpg

dokumentární minisérie, USA, 2020, 6 dílů, 367 min, ČSFD 74%

Dokumentární krimi série od Netflixu, která rozebírá nejdramatičtější soudní procesy historie – s důrazem na to, jak mohla rozhodování ovlivnit média.

Trial By Media.jpg
Trial by Media screen 2.jpg
Trial by Media screen.jpg
Trial by Media screen 3.jpg

krimi seriál, USA, 2018, 6 epizod, 284 min, ČSFD: 75%

Další „true crime“ dokument od Netflixu se zajímavým námětem. Tentokrát jde o adaptaci knihy Johna Grishama, která vyvolává znepokojující otázky ke dvěma případům vraždy, které se odehrály v 80. letech v Oklahomě.

Nevinný.jpg
Nevinný screen 3.jpg
Nevinný screen 2.jpg

krimi minisérie, USA, 2020, 3 epizody, 201 minut, ČSFD 75%

Americká „true crime“ dokumentární minisérie od Netflixu. Tato se věnuje hvězdě amerického fotbalu - Aronu Hernandezovi a jeho spáchaným zločinům. Dokument se prostřednictvím rozhovorů s přáteli, hráči, svědky a dalšími,  snaží zjistit, jak se z hvězdy NFL mohl stát usvědčený vrah.

Aaron Hernandez - V mysli vraha.jpg
Aaron Hernandez - V mysli vraha screen 3
Aaron Hernandez - V mysli vraha screen 2
Aaron Hernandez - V mysli vraha screen.j

dokumentární minisérie, USA, 2021, 6 dílů, 258 min, IMDB 7,1

Americký dokumentární seriál, který se věnuje případům pěti nejznámějších amerických sériových vrahům - Ted Bundy, John Wayne Gacy, Jeffrey Dahmer, The Green River Killer and BTK.

Invisible Monsters - Serial Killers in America.jpg
Invisible Monsters- Serial Killers in America screen 2.jpg
Invisible Monsters- Serial Killers in America screen.jpg
Invisible Monsters - Serial Killers in America screen 3.jpg

dokumentární, USA, 2020, 2 x 6 epizod, 549 minut,  ČSFD 72%

Další dokumentární seriál Netflixu, přináší na obrazovky várku záhadných zmizení, šokujících vražd, nadpřirozených setkání a dalších skutečných případů. Co epizoda, to jiný případ. V seriálu uvidíte dobové záběry z televize, fotografie z rodinných fotoalb a uslyšíte rozhovory s pozůstalými, svědky či vyšetřovateli.

Nevyjasněné záhady.jpg
Nevyjasněné záhady screen 3.jpg
Nevyjasněné záhady screen 2.jpg
Nevyjasněné záhady screen.jpg

dokumentární minisérie, Indie, 2021, 3 díly, 137 min, ČSFD 66%

Indická dokumentární minisérie od Netflixu o děsivé smrti jedenácti členů jedné rodiny z Dillí a teoriích, které tuhle událost obestírají. Šlo o sebevraždu či masovou vraždu?

House of Secrets - The Burari Deaths poster.jpg
House of Secrets - The Burari Deaths screen 3.webp
House of Secrets- The Burari Deaths screen.jpg
House of Secrets- The Burari Deaths screen 2.webp

dokumentární, Indie, 2022, 2 série, 6 dílů, 251 min, ČSFD 57%

Indické dokumentární minisérie od Netflixu, které se věnují dvěma případům indických sériových vrahů. První z nich tzv. Řezníkovi z Dillí, jak byl přezdíván Chandrakant Jha – sériový vrah, jenž má na svědomí životy nejméně sedmi lidí, druhá z nich kanibalovi jménem Raja Kolander, který měl na svědomí více než 13 životů.

India Predator - The diary of a serial killer.jpg
Indian Predator - The Diary of a Serial Killer.webp
Indian Predator - The Butcher of Delhi screen 3.jpg
Indian Predator - The Diary of a Serial Killer screen 2.jpg

dokumentární, USA, 2022, 3 díly, 127 min, ČSFD 67%

Americká dokumentární minisérie od Netflixu věnující se případu Anthonyho Templeta, který zastřelil svého otce a vůbec to nepopíral. Důvody jeho činu byly ale složité a jejich dosah šel daleko za rámec samotné rodiny.

I just Killed My Dad.jpg
I Just Killed My Dad screen 3.jpg
I Just Killed My Dad screen 2.jpg
I Just Killed My Dad screen 1.jpg

55. Smrtící sledovanost / Killer Ratings

dokumentární série, VB, 2019, 7 dílů, 353 min, ČSFD 69%

Britská doku-série od Netflixu věnující se osobě Wallace Souzy – televizní osobnosti a brazilského politika – který je obviněn z organizování brutálních zločinů, o nichž sám informuje a proti nimž brojí.

Killer Ratings.jpg
Killer Ratings screen 3.jpg
Killer Ratings screen 1.webp

dokumentární minisérie, Jižní Korea, 2021, 3 díly, 145 min, ČSFD 61%

Třídílná dokumentární minisérie od Netflixu o jihokorejském sériovém vrahovi a kanibalovi jménem Yoo Young-chul, který v letech 2003-2004 zavraždil možná až více, než 20 osob.

The Raincoat Killer.jpg
The Raincoat Killer screen.jpg
The Raincoat Killer screen 2.jpg
The Raincoat Killer screen 3.jpg

dokumentární krimi seriál, Belgie, 2021, 5 dílů, 180 min, ČSFD 60%

Dokumentární seriál Netflixu o ostře sledovaném případu belgického politika Bernarda Wesphaela, který byl v roce 2013 obžalován z vraždy svojí manželky..

Under Suspicion - Uncovering the Wesphae
Under Suspicion - Uncovering the Wesphae
Under Suspicion - Uncovering the Wesphae
Under Suspicion - Uncovering the Wesphae

dokumentární, USA, 2022, 4 díly, 172 min, IMDB 6,8

Dokumentární minisérie z produkce A&E Networks se prostřednictvím rozhovorů z kansaské věznice s maximální ostrahou s Dennisem Raderem věnuje případu tohoto sériového vraha zvaného B. T. K. Killer.

BTK - Confession of a Serial Killer.jpg
BTK - Confession of a Serial Killer screen 3.jpg
BTK - Confession of a Serial Killer screen 1.jpg
BTK - Confession of a Serial Killer screen 2.webp

dokumentární, ČR, 2018, 9 epizod, ČSFD 63%

Investigativní novinář Janek Kroupa provádí diváky dokumentárním pořadem, který poodkrývá pozadí nejznámějších a nejzávažnějších český kriminálních případů let nedávno minulých. S kamerou navštěvuje blízké obětí, hovoří s tehdejšími vyšetřovateli, soudními lékaři a svědky.

Příběhy českých zločinů.jpg
Přibehy českých zločinů - TVNova.jpg
Příběhy českých zločinů 1.jpg
Příběhy českých zločinů Tv Nova.jpg

krimi seriál, Jižní Korea, 2014, 20 dílů, 1200 min, ČSFD 73%

Jihokorejský krimi thrillerový seriál, který je volně inspirovaný reálným případem tzv. Hwaseongských vražd, které měl na svědomí sériový vrah jménem Lee Choon-jae. Mladý muž, jehož otec byl falešně obviněn ze spáchání série vražd, se stane policistou, aby mohl očistit jméno svého otce. Dopadne skutečného pachatele? Hrají: Sang-hyeon Yoon, Dong-il Seong, Min-jeong Kim.

Gapdongi.png
Gapdongi screen.jpg
Gapdongi screen 2.jpg
Gapdongi screen 3.jpg

mysteriózní krimi seriál, Mexiko, 2021, 2 série, 2 x 9 dílů, 764 min, ČSFD 64%

Mexický mysteriózní krimi seriál od Netflixu inspirovaný sukutečným případem. Álex chce za každou cenu prokázat, že na něho hodili sestřinu vraždu, a neváhá se mstít. Rozhodne se vytáhnout na světlo mnohem víc než jen skutečného pachatele. Hrají: Juan Carlos Remolina, Manolo Cardona, Ana Lucía Domínguez, Claudia Ramírez.

Who Killed Sara.jpg
Who Killed Sara screen 3.png
Who Killed Sara screen 2.jpg
Who Killed Sara screen.jpg

krimi seriál, VB, 2021, 3 díly, 177 min, ČSFD 64%

Třídílná britská hraná minisérie, která se věnuje případu britského sériového násilníka a vraha Stephena Porta, který mezi lety 2014 – 2015 zavraždil minimálně 4 muže, za což byl odsouzen k doživotnímu vězení. Hrají: Stephen Merchant, Sheridan Smith, Leanne Best.

Four Lives.jpg
Four Lives screen 2.jpg
Four Lives screen 1.webp
Four Lives screen 3.webp

63. New York Homicide

dokumentární, USA, 2022,14 dílů, IMDB 7.4

Americký dokumentární seriál, který se věnuje vražedným případům, které se odehrály v ulicích New Yorku a práci orgánů činných v trestním řízení, kteří se snaží vrahy dopadnout a dostat za mříže.

New York Homicide - poster.jpg
New York Homicide - poster 2.jpg
New York Homicide - screen.jpg

dokumentární, USA, 2022, 2 díly, 98 min, IMDB 6.8

Dokumentární seriál o skutečném případu děsivé čtyřnásobné vraždy, která se stala v létě roku 2019 v kanadském Ontariu. Skupina přátel, kteří se setkali v online hře s názvem Perfect World Void – kteří se znali léta – se jednoho dne probudila a uviděla znepokojivé zprávy od kamaráda v jejich soukromém skupinovém chatu, v němž se přiznávali k prvním třem ze čtyř plánovaných vražd.

Perfect World - The Gamer Murders.jpg
Perfect World - The Gamer Murders - screen 3.jpg
Perfect World - The Gamer Murders - screen.jpg
Perfect World - The Gamer Murders - screen 2.jpg

dokumentární, USA, 2023, 9 dílů, 427 min, ČSFD 71%

Moderně pojatá americká dokumentární krimi série z produkce Hulu, ve které se autoři věnují unikátním vražedným případům prostřednictvím rozhovorů, autentických archivních dokumentů a dalších natočených materiálů.

How I Caught My Killer - poster.jpg
How I Caught My Killer  - screen 2.jpg
How I Caught My Killer  - screen.jpg
How I Caught My Killer  - screen 3.jpg

dokumentární, USA, 2021, 5 dílů, 284 min, IMDB 5,6

Pětidílná dokumentární seriál, který popisuje příběh o bezprecedentním vztahu mezi uznávanou autorkou a novinářkou Jillian Lauren a nejplodnějším sériovým vrahem v americké historii Samuelem Littlem.

Confronting A Serial Killer.jpg
Confronting A Serial Killer screen 1.jpg
Confronting A Serial Killer screen 3.png
Confronting A Serial Killer screen 2.jpg

dokumentární, USA, 2020, 4 díly, 176 min, ČSFD 63%

Dokumentární mini série, která do detailu rozebírá podklady a osobu autora knihy "The Most Dangerous Animal of All", která se věnuje odkrytí identity sérového vraha známého jako Zodiaca.

The Most Dangerous Animal of All.jpg
The Most Dangerous Animal of All screen 1.jpg
The Most Dangerous Animal of All screen 2.jpg
The Most Dangerous Animal of All screen 3.jpg

dokumentární krimi seriál, USA, 2021, 3 díly, 160 min, ČSFD 66%

Hraný dokumentární seriál Netflixu natočený podle skutečného krimi případu, ve kterém nabyde riskantní operace vražedných rozměrů a do základů otřese Mormonskou církví na celém světě. Hrají: Mark Hofmann, Dorie Hofmann Olds, Shannon Flynn, Brent Metcalfe.

Murder Among the Mormons.jpg
Murder Among the Mormons screen.webp
Murder Among the Mormons screen 2.webp
Murder Among the Mormons screen 3.webp

69. Vražda Murdaughových: Skandál na jihu / Murdaugh Murders: A Southern Scandal

dokumentární, USA, 2023, 3 epizody, 142 min, ČSFD 62%

Americká dokumentární minisérie z produkce Netflixu, která se zabývá vraždami a tragickými událostmi v mocné a bohaté „právnické“ rodině Murdaughových z Jižní Karolíny a soudnímu procesu s hlavou rodiny jménem Alexem Murdaugh, který byl odsouzen na doživotí.

Murdaugh Murders - A Southern Scandal.jpg
Murdaugh Murders - A Southern Scandal - screen.jpg
Murdaugh Murders - A Southern Scandal - screen 2.jpg
Murdaugh Murders - A Southern Scandal - screen 3.jpg

historický krimi seriál, Polsko, 2017, 10 epizod, 440 min, ČSFD 61%

Polský historický krimi seriál, jehož děj se odehrává v Krakově a okolí před 1. světovou válkou. Každá epizoda představuje samostatný kriminální případ. Scénář byl založen na skutečných zločinech, ke kterým došlo na přelomu 19. a 20. století v jižním Polsku, respektive tehdejším Rakousku-Uhersku.

Vraždy na přelomu století.jpg
Vraždy na přelomu století - polský seriá
Vraždy na přelomu století 1.jpg
Vraždy na přelomu století - polský seriá

dokumentární, VB, 2023, 3 díly, 270 min., ČSFD 58%

Dokumentární mini série od Netflixu věnující se zmizení letadla s 239 lidmi na palubě, ke kterému došlo v roce 2014, a které mohlo být i největší masovou vraždou spáchanou jediným pachatelem. Zpracování této minisérie o stále neobjasněné záhadě „zmizení“ letu MH370 je některými diváky kritizováno za to, že obsahuje příliš konspirací, na úkor faktů.

MH370 The Plane That Disappeared - poster.jpg
MH370 The Plane That Disappeared.jpg
MH370 The Plane That Disappeared - s.jpg
MH370 The Plane That Disappeared - screen.jpg

dokumentární série, USA, 2008, 161 epizod, 7084 minut, ČSFD: 61%

Americký hraný dokumentární seriál, kde jsou jednotlivé epizody inscenací skutečných zločinů, kdy pachatelkami vražd jsou výhradně ženy. Seriál podle reakcí nemá příliš velkou výpovědní hodnotu a zpracování je bulvárnější. Hrají: Chuck Hustmyre, Johan Earl, Casey Nissen, Matt Butcher, Trey Daniels.

Ženy vražedkyně.jpg
Ženy vražedkyně screen.jpg
Ženy vražedkyně screen 3.jpg
Ženy vražedkyně screen 2.jpg

true crime seriál, USA, 2022, ? dílů, ? min

Americký seriál, v hlavní roli s Renée Zellweger, která se věnuje neobjasněné vraždě ženy jménem Betsy Faria, která byla zavražděna v roce 2011. Zveřejnění 1. dílu 3/2022.

The Thing About Pam náhradní poster.jpg
The Thing About Pam.webp
The Thing About Pam 3.jpg
The Thing About Pam 2.webp
  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2023 SerialKillers.cz

bottom of page