TOP Krimi seriály o vrazích

Žebříček 50 nejlepších krimi seriálů o vrazích. Nechte se inspirovat seznamem  50 seriálů, ve kterém každé dílo alespoň trochu souvisí s fenoménem sériových či masových vrahů. Seriály jsou rozděleny na ty, které jsou věnovány reálným případům, případně jsou jimi alespoň inspirovány, a na ty, které jsou pouhou fikcí. Budeme rádi, když nám do komentářů či vzkazů doporučíte nějaký další, který nám uniknul, a měl by do tohoto seznamu patřit.

TOP Seriály o vrazích - dle skutečnosti - část 2

dokumentární krimi seriál, USA, 2017-2019, 2 x 6 epizod, 499 min, ČSFD 80%

Americký dokumentární seriál od Netflixu o skutečných zločinech, který zkoumá případy, ve kterých lidé usvědčení z vraždy tvrdí, že jejich přiznání byla vynucená, nedobrovolná nebo falešná. V seriálu plného autentických záběrů z výslechů může divák sledovat jaké nejrůznější cesty můžou vést k přiznání - místu odkud je již těžká cesta zpět.

Záznam přiznání.jpg
Záznam přiznání screen 2.jpg
Záznam přiznání screen 3.jpg
Záznam přiznání screen.jpg

dokumentární minisérie, USA, 2021, 4 díly, 240 min, ČSFD 77%

Další zajímavá dokumentární minisérie od Netflixu. Tentokrát věnující se případu takzvaného „Samova syna“ – Davida Berkowitze, který v letech 1976 – 1977 uvrhl na 367 dní celý New York do strachu. Během tohoto období zvraždil 6 lidí a dalších 7 zranil. Případ se stal celoživotní obsesí pro novináře Mauryho Terryho, jehož očima je celý případ prezentován.

The Sons of Sam - A Descent into Darknes
The Sons of Sam - A Descent into Darknes
The Sons of Sam - A Descent into Darknes
The Sons of Sam - A Descent into Darknes

dokumentární krimi seriál, USA, 2020, 6 epizod, 331 min, ČSFD 85%

Americká dokumentární „true crime“ minisérie od Netflixu u které již během prvních pár minut pochopíte, že upozornění, že její sledování není pro slabé povahy, je zcela na místě. Brutální vražda chlapce a soudní procesy s jeho opatrovníky a sociálními pracovníky vedou k otázce, jestli systém dokáže ochránit bezbranné děti.

The Trials of Gabriel Fernandez.jpg
The Trials of Gabriel Fernandez screen.j
The Trials of Gabriel Fernandez screen 2
The Trials of Gabriel Fernandez screen 3

dokumentární krimi seriál, VB, 2018-2020, 2 x 10 epizod, 410 min, ČSFD 79%

Britská dokumentární „true crime“ série od Netflixu vypráví příběhy nechvalně známých vrahů. Schéma jednotlivých dílů je vždy stejné. Nejprve své příběhy převypráví ze svého pohledu samotní vrazi, aby jejich verze pak byla konfrontována s verzí příbuzných obětí, detektivů, prokurátorů, právníků a dalších zainteresovaných osob. Divák tak má možnost přemýšlet o motivech, ale i o tom, proč se z dotyčných vrazi vůbec stali.

Já jsem vrah.jpg
Já jsem vrah - vrazi.jpg
Já jsem vrah Lindsay-Haugen.jpg
Já jsem vrah dAvid Barnett.jpg

dokumentární minisérie, USA, 2020, 6 dílů, 360 min, ČSFD 70%

Dokumentární seriál z produkce HBO, který se věnuje případu brutálního vraha přezdívaného “zabiják ze zlatého státu," který v Kalifornii na sklonku 70. a počátkem 80. let 20. století zavraždil nejméně 13 žen a dalších 50 znásilnil. Tajemného vraha se podařilo dopadnout až v roce 2018, kdy se ukázalo, že šlo o muže jménem Joseph James DeAngelo, který byl v době svého běsnění policistou.

I'll Be Gone in the Dark.jpg
I'll Be Gone in the Dark HBO screen2.web
I'll Be Gone in the Dark HBO screen3.web

dokumentární, ČR, 2017 - 2019, 2 série, 10 a 11 dílů,  ČSFD 87%

Cyklus půlhodinových dokumentů plných archivních materiálů. Jednotlivé díly nabízí pohled do zákulisí vyšetřování nejznámějších porevolučních kriminálních kauz České republiky. Diváci se prostřednictvím dokumentu mohou podívat na práci nejrůznějších policejních složek a slyšet to, co o zločinech vypovídají vyšetřující policisté, příbuzní obětí či samotní pachatelé. Dokumentem provází Mirek Vaňura.

Legendy kriminalistiky.jpg
Lefendy kriminalistiky 2.jpg
Legendy kriminalistiky 3.jpg

dokumentární krimi, USA, 2019, 2 díly, 140 min, ČSFD 82%

Dvoudílný dokumentární seriál z produkce HBO, který se noří hluboko do případu sebevraždy mladého chlapce, který šokoval celý národ. Michelle Carterová posílala svému příteli Conradu Royovi textové zprávy, v nichž ho povzbuzovala k sebevraždě. Tehdy sedmnáctiletá Carterová byla obžalována jako dospělá a mnozí považovali její jednání za nemorální, až za hraničící s vraždou. Bylo tomu opravdu tak?

I Love You, Now Die - The Commonwealth v
I Love You, Now Die - The Commonwealth v
I Love You, Now Die - The Commonwealth v
I Love You, Now Die - The Commonwealth v

dokumentární seriál, Francie, 2019, 5 epizod, 298 minut, ČSFD: 79%

Francouzská dokumentární krimi série od Netflixu, která se věnuje vraždě čtyřletého chlapečka a mladému páru rodičů, kteří následně musí podstoupit náročnou bitvu o odhalení a nalezení zdánlivě nepolapitelného zabijáka jejich dítěte.

Grégory.jpg
grégory screen.jpg
Grégory screen 3.jpg
grégory screen 2.jpg

filmová trilogie, Německo, 2016, 300 minut, ČSFD: 70%

Německá filmová trilogie o pravicově radikálním uskupení Nationalsozialistischer Untergrund (NSU; Nacionálně-socialistické podzemí), které od rozdělení Německa spáchalo na jeho území  mnoho kriminálních činů, v čele s několika rasově motivovanými vraždami. Za 10 z nich je, mimo jiné, nyní souzena Beate Zschäpe, zadržená v roce 2011.

Mitten in Deutschland NSU.jpg
Terorité hákového kříže 1.jpg
Terorité hákového kříže.jpg

krimi minisérie, USA, 2018, 9 dílů, 383 minut, ČSFD 79%

Dramatizace knihy Maureen Orth vypráví příběh amerického sériového vraha, Andrewa Cunanana (Darren Criss). Ten během roku 1997 zavraždil na několika místech USA 4 osoby. Jeho pátou obětí se stal slavný návrhář Gianni Versace, načež pachatel na útěku spáchal sebevraždu.

The Assassination of Gianni Versace - Am
American_Crime_Story_–_The_Assassination

krimi seriál, USA, 2018, 6 epizod, 284 min, ČSFD: 75%

Další „true crime“ dokument od Netflixu se zajímavým námětem. Tentokrát jde o adaptaci knihy Johna Grishama, která vyvolává znepokojující otázky ke dvěma případům vraždy, které se odehrály v 80. letech v Oklahomě.

Nevinný.jpg
Nevinný screen 3.jpg
Nevinný screen 2.jpg

krimi minisérie, USA, 2020, 3 epizody, 201 minut, ČSFD 75%

Americká „true crime“ dokumentární minisérie od Netflixu. Tato se věnuje hvězdě amerického fotbalu - Aronu Hernandezovi a jeho spáchaným zločinům. Dokument se prostřednictvím rozhovorů s přáteli, hráči, svědky a dalšími,  snaží zjistit, jak se z hvězdy NFL mohl stát usvědčený vrah.

Aaron Hernandez - V mysli vraha.jpg
Aaron Hernandez - V mysli vraha screen 3
Aaron Hernandez - V mysli vraha screen 2
Aaron Hernandez - V mysli vraha screen.j

dokumentární, USA, 2020, 2 x 6 epizod, 549 minut,  ČSFD 72%

Další dokumentární seriál Netflixu, přináší na obrazovky várku záhadných zmizení, šokujících vražd, nadpřirozených setkání a dalších skutečných případů. Co epizoda, to jiný případ. V seriálu uvidíte dobové záběry z televize, fotografie z rodinných fotoalb a uslyšíte rozhovory s pozůstalými, svědky či vyšetřovateli.

Nevyjasněné záhady.jpg
Nevyjasněné záhady screen 3.jpg
Nevyjasněné záhady screen.jpg

dokumentární krimi seriál, Belgie, 2021, 5 dílů, 180 min, ČSFD 60%

Dokumentární seriál Netflixu o ostře sledovaném případu belgického politika Bernarda Wesphaela, který byl v roce 2013 obžalován z vraždy svojí manželky..

Under Suspicion - Uncovering the Wesphae
Under Suspicion - Uncovering the Wesphae
Under Suspicion - Uncovering the Wesphae
Under Suspicion - Uncovering the Wesphae

dokumentární, ČR, 2018, 9 epizod, ČSFD 63%

Investigativní novinář Janek Kroupa provádí diváky dokumentárním pořadem, který poodkrývá pozadí nejznámějších a nejzávažnějších český kriminálních případů let nedávno minulých. S kamerou navštěvuje blízké obětí, hovoří s tehdejšími vyšetřovateli, soudními lékaři a svědky.

Příběhy českých zločinů.jpg
Přibehy českých zločinů - TVNova.jpg
Příběhy českých zločinů 1.jpg
Příběhy českých zločinů Tv Nova.jpg

krimi seriál, Jižní Korea, 2014, 20 dílů, 1200 min, ČSFD 73%

Jihokorejský krimi thrillerový seriál, který je volně inspirovaný reálným případem tzv. Hwaseongských vražd, které měl na svědomí sériový vrah jménem Lee Choon-jae. Mladý muž, jehož otec byl falešně obviněn ze spáchání série vražd, se stane policistou, aby mohl očistit jméno svého otce. Dopadne skutečného pachatele? Hrají: Sang-hyeon Yoon, Dong-il Seong, Min-jeong Kim.

Gapdongi.png
Gapdongi screen.jpg
Gapdongi screen 2.jpg
Gapdongi screen 3.jpg

mysteriózní krimi seriál, Mexiko, 2021, 2 série, 2 x 9 dílů, 764 min, ČSFD 64%

Mexický mysteriózní krimi seriál od Netflixu inspirovaný sukutečným případem. Álex chce za každou cenu prokázat, že na něho hodili sestřinu vraždu, a neváhá se mstít. Rozhodne se vytáhnout na světlo mnohem víc než jen skutečného pachatele. Hrají: Juan Carlos Remolina, Manolo Cardona, Ana Lucía Domínguez, Claudia Ramírez.

Who Killed Sara.jpg
Who Killed Sara screen 3.png
Who Killed Sara screen 2.jpg
Who Killed Sara screen.jpg

dokumentární krimi seriál, USA, 2021, 3 díly, 160 min, ČSFD 66%

Hraný dokumentární seriál Netflixu natočený podle skutečného krimi případu, ve kterém nabyde riskantní operace vražedných rozměrů a do základů otřese Mormonskou církví na celém světě. Hrají: Mark Hofmann, Dorie Hofmann Olds, Shannon Flynn, Brent Metcalfe.

Murder Among the Mormons.jpg
Murder Among the Mormons screen.webp
Murder Among the Mormons screen 2.webp
Murder Among the Mormons screen 3.webp

historický krimi seriál, Polsko, 2017, 10 epizod, 440 min, ČSFD 61%

Polský historický krimi seriál, jehož děj se odehrává v Krakově a okolí před 1. světovou válkou. Každá epizoda představuje samostatný kriminální případ. Scénář byl založen na skutečných zločinech, ke kterým došlo na přelomu 19. a 20. století v jižním Polsku, respektive tehdejším Rakousku-Uhersku.

Vraždy na přelomu století.jpg
Vraždy na přelomu století - polský seriá
Vraždy na přelomu století 1.jpg
Vraždy na přelomu století - polský seriá

dokumentární série, USA, 2008, 161 epizod, 7084 minut, ČSFD: 61%

Americký hraný dokumentární seriál, kde jsou jednotlivé epizody inscenací skutečných zločinů, kdy pachatelkami vražd jsou výhradně ženy. Seriál podle reakcí nemá příliš velkou výpovědní hodnotu a zpracování je bulvárnější. Hrají: Chuck Hustmyre, Johan Earl, Casey Nissen, Matt Butcher, Trey Daniels.

Ženy vražedkyně.jpg
Ženy vražedkyně screen.jpg
Ženy vražedkyně screen 3.jpg
Ženy vražedkyně screen 2.jpg

historický krimi seriál, USA, plánované vydání - 1. čtvrletí 2021

Historický seriál, který má začít někdy v 1. polovině roku 2021.  Seriál bude ztvárněním známé knižní stejnojmenné předlohy od E. Larsona, která se mimo jiné věnuje životu a činům sériového vraha Henryho Howarda Holmese. V hlavní roli Leonardo DiCaprio. Režie Martin Scorsese.

Devil in The White City kniha.jpg
devil-in-the-white-city-tv-series.jpg
Devil in the White City.jpg
Leonardo DiCaprio and Martin Scorcesse.j

dokumentární minisérie, USA, 2021, 6 dílů, 308 min

Americká dokumentární minisérie, kterou natočilo NBC News Studios, věnující se případu známého amerického sériového vraha Johna Wayna Gacyho, která diváky láká především na řadu doposud nezveřejněných materiálů. Dostupná na streamovací platformě Peacock.

John Wayne Gacy - Devil in Disguise.jpg
John-Wayne-Gacy-2.jpg
gacy mugshot.jpg
john-wayne-gacywithrosalinecarter.jpg
  • Facebook
  • Instagram

Copyright © 2009 - 2021 serialkillers.cz

Pošlete nám vzkaz

Děkujeme! Zpráva byla odeslána.